Czwartek przyniósł złe wieści dla Dariusa Millera i Wilsona Chandlera. Pierwszy doznał poważnej kontuzji i będzie wyłączony na kilka kolejnych miesięcy, a drugiego czeka przerwa od gry pomimo tego, że jest całkowicie zdrowy. 

W krwi Wilsona Chandlera była substancja, która znajduje się na liście zakazanych przez NBA, mówiąc konkretniej chodzi o Ipamorelin – hormon służący do budowania mięśni. Za to zawodnik Brooklyn Nets został zawieszony na aż 25 spotkań sezonu regularnego, więc opuści pierwszą część rozgrywek. Zawodnik latem podpisał z Nets roczny minimalny kontrakt. Miał zapewnić trenerowi Kenny’emu Atkinsonowi uderzenie z ławki rezerwowych.

Chandler postanowił przedstawić własne stanowisko w tej sprawie. – Podczas mojej rehabilitacji, jeszcze przed podpisaniem z Nets, została mi przepisana recepta, która zawierała środek niedawno dodany przez NBA do listy zakazanych – tłumaczy zawodnik. – Ani ja, ani doktor nie zdawaliśmy sobie sprawy, że ta substancja jest przez ligę zakazana. Biorę za to odpowiedzialność i przepraszam moich kolegów z drużyny, sztab, zarząd i kibiców za mój błąd. Nadal będę ciężko pracował, by dobrze przygotować się do sezonu – kończy.

Natomiast Darius Miller New Orleans Pelicans zerwał ścięgno Achillesa. Zawodnik podpisał przed Pels kontrakt za 7,25 miliona dolarów. Przeszedł już operację i czeka go długa przerwa od gry w koszykówkę. To więcej presji kładzie na 28-letniego Nicolo Melli, przed którym pierwszy sezon na parkiecie NBA. Dla Millera to bardzo zła informacja, bo w wieku 30 lat trafi na rynek wolnych agentów po bardzo poważnej kontuzji. Miał być wsparciem z ławki dla Alvina Gentry’ego.

MŚ: Ponad 50 zawodników NBA zagra na Mistrzostwach Świata!


Podcastu PROBASKET możecie słuchać w czterech miejscach:

  1. SoundCloud
  2. YouTube
  3. iTunes
  4. Spotify

Michał Pacuda, PROBASKET – http://twitter.com/Pacuda
Krzysztof Sendecki, Radio Zet – http://twitter.com/sendecki81

Podcast PROBASKET 020:
0:01:05 – Dlaczego Los Angeles Lakers zdecydowali się na Dwighta Howarda? Czy to się uda?
0:19:55 – Dlaczego Lakers nie wybrali Mo Speightsa lub Joakima Noah?
0:26:55 – Czy brak kontraktu Marcina Gortata z Lakers oznacza jego koniec kariery? Za co dziękujemy Marcinowi i za co jesteśmy mu wdzięczni.
0:52:45 – Mistrzostwa Świata – na co stać reprezentację Polski?
1:06:50 – Kto zagrozi Stanom Zjednoczonym?
1:23:05 – szybkie pytania: Czy kontrakt Melo jest blokowany? Nowy trik Hardena? Koniec kariery Cousinsa w NBA? Anthony Davis w Knicks? Czy Lue w Clippers został zatrudniony na złość LeBronowi?
1:35:18 – Michałki Krzysztofa

2 KOMENTARZE

  1. Przy zarobkach Wilsona,nie chce mi się wierzyć, że chłop nie mógł przybrać na masie innymi środkami.To nie przeciętny Polak z średnią krajowa który na siłce kupuje metanabol i omadren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj