W poniedziałek, generalny menadżer Milwaukee Bucks John Hammond poinformował, że rozgrywający Michael Carter-Williams podda się operacji lewego biodra. Opuści on z tego powodu resztę sezonu.


Młody Amerykanin osiągał w tym sezonie średnio 11.5 punktów, 5.1 zbiórek, 5.2 asyst i 1,5 przechwytu w 30 minut, które
spędzał na parkiecie.

Kontuzja MCW jest kolejnym niepowodzeniem Bucks w tym sezonie. Cały sezon , z bilansem 26-37, jest stracony, w dodatku kontrastuje on ze znakomitymi rozgrywkami 2014/15. Ponadto cały czas gabinetu rehabilitacyjnego opuścić nie może Greivis Vasquez.

Podczas nieobecności MCW, rozgrywaniem mają zająć się O.J. Mayo i Jerryd Bayless, a na pozycję silnego skrzydłowego przesunięty zostanie Giannis Antetokounmpo. Większą role w zespole powinien również otrzymać Tyler Ennis, który do tego czasu nie mógł liczyć na występy w większym wymiarze czasowym.

Udział Bucks w play-off jest jeszcze teoretycznie możliwy. Do ostatniego miejsca gwarantującego udział w fazie posezonowej tracą jedynie 7 zwycięstw. Kontuzja Cartera-Williamsa może okazać się murem nie do przeskoczenia.

1 KOMENTARZ

  1. 1,5 przechwytu, a nie bloku. Rozumiem, że można źle spojrzeć w staty, ale chyba jakaś lampka powinna się zaświecić, gdy się przypisuje takie osiągnięcie rozgrywającemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here