Hawks przedłużyli umowę z Kevinem Huerterem. Utalentowany strzelec Jastrzębi za kolejne lata gry w Atlancie zarobi 65 milionów dolarów. Przedłużając umowy z Youngiem, Collinsem i Huerterem, Hawks w pełni zrealizowali plan na tegoroczny offseason.

Huerter był ostatnią pozycją na liście priorytetów Atlanty, a jak wiemy, przedłużenie umowy z debiutantem musiało nastąpić przed poniedziałkową godziną 18:00. Strony doszły do porozumienia rzutem na taśmę. Informację o zawarciu umowy przekazała stacja ESPN, a klub potwierdził ją w wieczornym komunikacie.


„Zabezpieczenie Kevina na przyszłość było bardzo ważne dla naszej grupy” – powiedział generalny menedżer Travis Schlenk. „Bardzo się rozwinął jako wszechstronny gracz po obu stronach parkietu. Pasuje do każdego zestawienia składu, a na boisku może pozostawać długie minuty. Jesteśmy podekscytowani, że związał się z Atlantą na dłużej”.

23-letni Huerter został wybrany z numerem 19 w drafcie 2018 roku. W tę samą pamiętną noc naboru do ekipy Hawks trafił również Trae Younga.

Rola Huertera w drużynie rosła systematycznie z każdym rokiem. W zeszłym sezonie rudowłosy zawodnik notował średnio 11,9 punktów, 3,5 asysty, 3,3 zbiórki i 1,2 przechwyty (najwięcej w drużynie). Jako starter wystąpił w 49 z 69 meczów.

Swój najlepszy występ zachował na playoffy, zdobywając 27 punktów w Game 7 przeciwko Philadelphia 76ers. W pamiętnym spotkaniu w hali Wells Fargo Center Huerter rzucał ze skutecznością 55,6% z pola oraz 50,0% zza łuku.

Przypomnijmy, że w trakcie tegorocznego offseason Atlanta podpisała maxa z Trae Youngiem (207 mln za 5 lat) oraz zawarła nową 5-letnią umowę z Johnem Collinsem (125 mln). Ponadto już teraz postanowiła skorzystać z posiadanych opcji na czwarty rok debiutanckich kontraktów De’Andre Huntera i Cama Reddisha, a także na trzeci rok umowy Onyeki Okongwu. Atlanta Hawks ma w składzie wielu bardzo utalentowanych zawodników młodego pokolenia, dzięki czemu przyszłość zespołu jawi się w różowych kolorach.