NBA: Kolejne triki Hardena?

2
2105

Pamiętacie jak pisaliśmy, że James Harden pracuje nad nowymi trikami? Manewrami, które mają mu ułatwić zdobywanie punktów. Do „arsenału” dodaje różne ciekawe pomysły, jak np. wzięcie piłki za plecy podczas kroku do tyłu i rzutu z dystansu.


James Harden często popełniał błąd kroków przy swoim słynnym manewrze, który nazywa się „step back„, czyli krok do tytułu przed rzutem.

Nie ma nic złego w „step backu”. Wiele razy Harden robi to zgodnie z przepisami. Robi mały „odskok”, czy też inaczej krok do tyłu i rzuca z dystansu. Można nawet powiedzieć, że opanował to do perfekcji. Jest wybitnym strzelcem i nikt mu tego nie odbiera.

Ostatnio generalny menedżer Rockets stwierdził nawet, że jest lepszym strzelcem, niż Michael Jordan. Odważna teza. Pisaliśmy o niej tutaj.

Kiedy jednak tych małych kroczków przy odskoku jest zbyt wiele, to zaczyna to wyglądać komicznie. Sędziowie nie zauważają, kibice i rywale się wściekają, a potem powstają dziesiątki memów, jak to Harden skokiem do tyłu podróżuje po całym świecie.

Poniższe video przypomina jedno z najgorszych tego typu zagrań w wykonaniu Hardena. Sędziowie nie zauważyli błędu kroków, odgwizdali przewinienie, a była to kluczowa akcja dla losów spotkania.

Lider Rockets zarzeka się oczywiście, że to nie są kroki. Często nie są, ale czasem jednak, kiedy tych kroczków do tyłu jest za dużo, to są!

Tego lata Harden przyznał, że pracuje nad nowym manewrem, który ma mu ułatwić zdobywanie punktów. Wszyscy się wtedy zastanawiali, co to może być?

Nikomu chyba nie przyszło do głowy, że jego nowy trik może wyglądać w ten sposób?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Darico „Rico” Hines (@ricohinesbball)

Rzut z dystansu z jednej nogi i z odejścia jednocześnie? Kiedyś mówiło się na to „rzut z kolanka”, ale tu dochodzi element odejścia.

Myślicie, że to naprawdę nowy „trik” Hardena i będzie w ten sposób rzucał w meczach NBA? A może tylko sobie żartował? Wygłupiał się, bo wiedział, że jest nagrywany?

Teraz Harden dodał kilka nowych elementów. Zobaczcie najnowsze nagranie z jego przygotowań do sezonu:

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

NBA: Harden lepszym strzelcem niż Jordan!?

2 KOMENTARZE

  1. Jak dokładnie to samo w katach 2015-2018 nagminnie robił Curry to nie było na ten temat tylu artykułów i tylu wątpliwości. Teraz robi mniej ale nadal nie są to jednostkowe przypadki. Proponuję zachowywać równą miarę dla wszystkich.

  2. Harden jest mistrzem krokow i histerycznie probuje wymusic faule. Do tego komediant w defensywie. Umiejetnosci strzeleckie ma ogromne i zapowiada sie przepiekny sezon w Hou. Tzn przepieknie to z Westbrookiem sp**dola 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here