Nie milkną echa zachowania szkoleniowca Boston Celtics. Od początku tej sprawy można było odnieść wrażenie, że nie wiemy wszystkiego, skoro zespół zdecydował się na tak poważny krok i odsunięcie trenera na cały sezon. Teraz poznaliśmy kolejne informacje w tej sprawie i nie świadczą najlepiej o Udoce.

Gwoli ścisłości, trener Boston CelticsIme Udoka został przez zarząd Klubu zawieszony na rok za nawiązanie intymnej relacji z jedną z pracownic. Jego zachowanie było niezgodne z regulaminem. Jednak początkowo wydawało się, że kara jest zbyt surowa. Z czasem jednak zaczęły pojawiać się komentarze sugerujące, że informacje, które otrzymaliśmy, to tylko wierzchołek góry lodowej i prawda na temat Udoki jest znacznie gorsza. Mówił o tym m.in. Matt Barnes, który nie chciał zdradzać szczegółów, ale podkreślił, że rzeczy, jakich się trener dopuścił “są nie do wybaczenia”. 

Według ostatnich informacji przedstawionych przez Adriana Wojnarowskiego, Udoka miał wyrażać się w bardzo brzydki sposób do pracownicy, z którą wdał się w romans. Jego komentarze miały w dużym stopniu przyczynić się do tego, że zespół zdecydował się na roczne zawieszenie. Warto zaznaczyć, że zaraz po podjęciu przez Celtics tej decyzji, pojawiła się plotka, iż zdecydowano się na taki ruch, aby uniknąć pozwu ze strony kobiety, która miała paść ofiarą werbalnych ataków szkoleniowca Celtics. 

W międzyczasie rozstrzyga się przyszłość Udoki. Rzekomo w Bostonie nie będą stawiali oporów, jeśli któryś z klubów NBA wyrazi zainteresowanie sprowadzeniem do siebie zawieszonego trenera. Warto zaznaczyć, że ten nie może pracować tylko dla Celtics. NBA wobec trenera nie wyciągnęła żadnych konsekwencji, ale to się może jeszcze zmienić, jeśli szczegółowy raport ze sprawy trafi na biurko komisarza Adama Silvera. Ten nauczony przypadkiem Roberta Sarvera – właściciela Phoenix Suns, może w kolejnych takich sytuacjach nie brać jeńców.

Udoka jest bardzo dobrym fachowcem, co potwierdził w poprzednim sezonie prowadząc Boston Celtics do finałów NBA. Jednak jego reputacja nie uchroniła go przed konsekwencjami zachowania poza parkietem. Obowiązki Udoki przejął jego dotychczasowy asystent – Joe Mazzulla. To rzekomo bardzo utalentowany młody trener, który przejdzie swoistą próbę ognia. Niewykluczone, że Celtics w trakcie trwania rozgrywek dokooptują do składu kogoś z większym doświadczeniem, by stanowił wsparcie merytoryczne dla Mazzulli. 

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments