Patrick Beverley nie zdążył nacieszyć się długo nowym pracodawcą. W ciągu zaledwie trzech dni już po raz drugi zmienił klub. Po krótkim przystanku w Memphis trafił do Minnesoty Timberwolves.

Tak przedstawia się pełna wymiana:

Timberwolves otrzymują: Patricka Beverley’a

Grizzlies otrzymują: Jarretta Culvera, Juancho Hernangomeza

Tą wymianą Wolves dodają do swojego młodego składu ligowego wyjadacza z ogromnym doświadczeniem. Mogą wykorzystać go jako mentora młodzieży lub też namówić do wykupu kontraktu, czyszcząc tym samym salary cap. W najbliższym sezonie Beverley ma zagwarantowane ponad 14 mln dolarów.

W zamian do Memphis lecą zaledwie 22-letni Jarrett Culver oraz dość uznany już w lidze Juancho Hernangomez, którzy wydają się być bardzo ciekawym uzupełnieniem składu. Grizzlies mają w tym momencie 18 zawodników z kontraktami na przyszły sezon.

5 KOMENTARZE

  1. Witam mam pytanko czy znacie jakaś dobra stronę zagraniczna bo Polska kiedyś jedna była ale znikła o butach koszykarskich ? Tzn nowości na bierząco

    • Jeśli np. zawodnik ma umowę na 3 lata za w sumie 30 milionów dolarów, a klub go nie chce, to może go wytransferować, ale jeśli nie będzie chętnych, to może wykupić jego umowę. Może wypłacić zawodnikowi całą kwotę, albo rozłożyć ją na raty, albo „dogadać się”, czyli np. „słuchaj, damy ci 25 milionów i się żegnamy, zgoda?” – przeważnie zawodnicy idą na taki układ, bo podpiszą gdzieś zaraz nowy kontrakt. Tak było w przypadku Drummonda (Cavs) i Griffina (Pistons). Nie znaleźli chętnych na ich duże umowy, więc musieli je wykupić – zaoszczędzili trochę, bo pewnie panowie dali mały rabat. Drużyny zyskały miejsce w składzie, a zawodnicy stali się wolnymi agentami. Są też oczywiście przypadki, że zawodnik nie chce się zgodzić na zniżkę przy wykupie – tak chyba było z Iguodalą i Grizzlies. W takiej sytuacji zawodnik pozostaje w szerokim składzie, ale klub mu mówi „nie przychodź na treningi”, ale musi mu płacić. To tak na szybko „z grubsza”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj