W trakcie sezonu regularnego jest kilka momentów, które wyznaczają pewne przedziały. Przyjęło się, że to po Weekendzie All-Star liga rozpoczyna drugą część sezonu. Tak naprawdę zaczyna się ona znacznie wcześniej, a po ASW klarują się już kandydaci do gry w fazie posezonowej. Jak w tym sezonie prezentuje się kalendarz przełomowych wydarzeń?

25 październik – rozpoczęcie sezonu regularnego.

31 październik – ostatni dzień na podpisanie przedłużenia debiutanckich kontraktów lub wykorzystanie opcji zespołu w debiutanckich umowach.

15 grudnia – większość graczy podpisanych w off-season może stać się częścią transferu.

5 stycznia – zespoły dostają możliwość podpisywania 10-dniowych kontraktów.

7 stycznia – ostatni dzień, w którym zespoły mogą zwolnić graczy na niezagwarantowanych kontraktach. Po tym dniu wszystkie kontrakty stają się w pełni gwrantowane do końca sezonu.

15 stycznia – pozostali gracze podpisani w off-season mogą zostać włączeni do transferów. Ostatni dzień na składanie wniosków związanych z ulgą finansową wynikającą z kontuzji kluczowych graczy.

1 lutego – gracze wybrani w pierwszej rundzie draftu, ale grający poza Stanami Zjednoczonymi, mogą negocjować umowy na sezon 2017/2018 w NBA.

17-19 lutego – Weekend Gwiazd.

23 lutego – ostatni dzień dokonywania transferów (trade dead-line).

29 lutego – ostatni dzień na renegocjowanie kontraktów.

1 marca – ostatni dzień, w którym zawodnik zwolniony przez jeden zespół, może zostać przechwycony przez inny i nadal mieć możliwość gry w fazie posezonowej.

10 marca – ostatni dzień na skorzystanie z wyjątku przyznanego przez ligę z uwagi na kontuzję kluczowego gracza.

12 kwietnia – ostatni dzień rozgrywek zasadniczych NBA. Na podstawie salary-cap z tego dnia NBA oblicza podatek od luksusu (jeżeli występuje).

14 kwietnia – wszystkie pary pierwszej rundy play-offów ustalone.

15 kwietnia – początek fazy rozgrywek posezonowych.

NBA: Ostatni rok Griffina?


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments