Czy przybycie Kevina Duranta do Golden State Warriors tworzy w tej drużynie problem przybytku? W zespole pojawił się kolejny zawodnik, który będzie chciał wziąć ciężar gry na siebie. Klay Thompson zapowiedział jednak, że w razie konieczności będzie w stanie przyjąć rolę rezerwowego od następnego sezonu.


Stephen Curry, Kevin Durant, Draymond Green, Andre Iguodala, Klay Thompson – to wszystko nazwiska, które powinny występować w pierwszej piątce jakiegokolwiek zespołu w NBA. Upierając się, Steve Kerr byłby w stanie zrobić z tych zawodników jeden skład, ale jest to scenariusz mało prawdopodobny.

Ostatni gracz z tej listy w jednym z wywiadów zapowiedział, że jest w stanie przyjąć rolę, jaką od lat ma w San Antonio Spurs Argentyńczyk Manu Ginobili. Potwierdził, że najważniejsze jest dla niego zdobywanie mistrzostw, a nie to, ile punktów zdobywa średnio w meczu.

Patrzę na Manu – zawodnik, który praktycznie całą swoją karierę wchodził do gry z ławki. Nigdy nie zdobywał w sezonie więcej niż 20 punktów na mecz, ale ma cztery mistrzowskie pierścienie. W innym zespole spokojnie mógłby mieć tych punktów minimum 25, ale poświęcił się dla wygrywania i jestem gotów zrobić to samo. – mówił w wywiadzie dla ESPN, Klay Thompson.

Jeżeli Klay miałby wchodzić z ławki, pierwszy skład Warriors wyglądałby prawdopodobnie tak – Curry, Iguodala, Durant, Green, Pachulia. Wielu może zadawać sobie pytanie, czy Iggy powinien zająć miejsce Thompsona, ale jeśli Klay otwarcie zapowiedział, że jest gotowy na poświęcenie, może to odjąć trenerowi Warriors przynajmniej jednego zmartwienia.


16 KOMENTARZE

 1. Dobrze by było bo ławka GSW nie wygląda zbyt dobrze w porównaniu do zeszłego sezonu. Tak to by było za dużo strzelców w wyjściowej piatce a piłka jest jedna. Po przyjściu Duranta było wiadomo, że komuś spadną staty i prawdopodobnie padnie na Klaya. Iggy do pierwszej piatki pomysł dobry, pod warunkiem że wróci do formy z 2015. Bo w ostatnich finałąch grał dosć słabo.

 2. Po co ten tekst? Andre Iguodala był rezerwowym w zeszłym sezonie, pomimo, że kilka miesięcy wcześniej został MVP finałów. Dlaczego miałby grać w pierwszej piątce po ubiegłym, nie okłamujmy się kiepskim sezonie dla niego. Durant wskakuje na miejsce Barnesa. Przecież to oczywiste, że pozycja Thompsona w podstawowym składzie jest niezagrożona. Artykuł powinien mieć jakiś sens, a tu widzę publikacje na siłę, byle coś nowego było na stronie. Liczy się sens treści, a nie sam fakt jej występowania.

  • Artykuł ma sens, mając na boisku jednocześnie Curry’ego, Duranta, Thompsona i Greena dla któregoś braknie odpowiedniej ilości posiadań, przez co będzie on w niepełny sposób wykorzystywany… Przy Currym i Durancie Iguadala pasuje idealnie, nie ma parcia na punktowanie, będzie gościem od czarnej roboty. Klay z ławki to pewniak do 6th mana, niekwestionowany lider ławki, która jest strasznie uboga po zmianach. Przesunięcie Klaya na ławkę może pozwolić jeszcze efektywniej wykorzystać jego potencjał (główna strzelba na parkiecie, granie przeciwko rezerwowym zawodnikom rywali). To nie jest bezsensowne dla GSW – to najlepsze, co mogą zrobić dla maksymalizacji efektywności całej rotacji 🙂

 3. KT-finały potwierdziły jego jednowymiarowść,o której nieraz pisałem.
  Przyjście Duranta wlaśnie dla niego jest największym problemem.Cieżko będzie przy SC i KD miotać po 25 rzutów w meczu w tym 15 za trzy…
  SC ma tam status boga,na KD będą chuchać i dmuchać więc ograniczony zostanie KT-swoją drogą patadoksalnie taka sytuacja może dobrze wpłynąć na całą drużynę.
  Bardzo prawdopodobne że przed trade-deadlinem organizacja poszuka transferu wykorzystując potencjalną atrakcyjność Thompsona na rynku (zresztą dla mnie zupełnie niezrozumiałą atrakcyjność) i w jego miejsce pozyskać solidnego zadaniowca.Mam tylko nadzieję że nie trafi do klubu,który lubię bo tylko będzie psuł mi obraz.

  • walnij się w głowę człowieku…oglądaj swojego nudnego pakera Jamesa i rób sobie dobrze….najnudniejszym zawodnikiem jest James Twój bożek.

  • Jak najlepszy zawodnik globu może być nudny?
   Bardziej jednowymiarowym graczem swoją drogą jest Curry-przereklamowany MVP.

  • Swoją drogą jeżeli twierdzisz na poważnie że LBJ jest najnudniejszym graczem to to stwierdzenie mówi wszystko o Twojej znajmości tematu.

 4. nie ma takiej opcji wszystko pozostanie bez zmian z lawki bedzie wchodzil tak jak do tej pory Iguodala dziwny artykul

 5. kur….szkoda mi tamtego GSW teraz będzie, gwiazdorska presja i antypatia milionów osób,szkoda…Klay na rezerwę masakra jakaś, pewno odejdzie jak się nie powiedzie projekt,szkoda, szkoda, szkoda,a taka piękna drużyna była cuuudna w tamtym sezonie to aż dech zapierało, tylu ciekawych zawodników dobrze wkomponowanych…kur…..mać

 6. Ale po co tu tyle hejtu i tłumaczenia… to jest tylko zapewnienie Klaya, że w razie czego może grać jako rezerwowy … co i jak bedą grać to już decyzja trenera 🙂 Nie ma co gdybać bo do rozpoczęcia jeszcze szmat czasu 🙂 Miłych wakacji 🙂

 7. Problem posiadania piłki przez tak dużą ilość graczy w jednym zespole w tym wypadku, wydaje mi się nieco rozdmuchany. GSW jest najlepszą drużyną jeśli chodzi o dzielenie się piłką. Doszedł Durant, gracz o wysokim IQ koszykarskim. Czy myślicie że dołączył do drużyny z myślą że nadal będzie w czołówce strzelców ligi??? On wie jak działa system GSW, wie że będzie musiał częściej oddawać piłkę kolegom. Ale też wie, że jak już ją odda to prawdopodobieństwo tego że piłka wpadnie do kosza jest większe niż w OCT.
  Dlatego Iggy dalej będzie wchodził z ławki a wszyscy all-starzy będą grali w pierwszej 5. I to jak grali!
  A Klay Thomson….szacun dla tego Pana. Choć mógł to powiedzieć tylko dlatego ponieważ wie, że się tak nie stanie. Ale takie wypowiedzi tylko wzmacniają ducha w drużynie. Nie mogę się doczekać aby zobaczyć ich wszystkich razem w akcji :D:D:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here