Zachowanie kibica Boston Celtics, który rzucił butelką w kierunku Kyriego Irvinga był sprowokowane konkretnym zachowaniem zawodnika Brooklyn Nets. Właśnie do niego odniósł się Kevin Garnett, były gracz C’s, który zdobył z zespołem swoje jedyne mistrzostwo w karierze.


Sytuacja miała miejsce tuż po zakończeniu wygranego przez Brooklyn Nets meczu numer cztery serii z Boston Celtics. Podopieczni Steve’a Nasha prowadzą w serii 3-1 i wracają do siebie, by spróbować zakończyć serię w pięciu spotkaniach. Tuż po ostatniej syrenie Kyrie Irving wyszedł na środek parkietu, by zbić piątki ze swoimi kolegami. W pewnym momencie jednak stanął na logo Boston Celtics i celowo nadepnął na głowę “Lucky’ego”. 

Kibic, który rzucił w Irvinga butelką tłumaczył swoje zachowanie tym, że “Irving nadpenął na logo”. To jednak nie wystarczyło, by uniknąć aresztowania. Niemniej zachowanie Irvinga także pozostawia sporo do życzenia, bo po prostu było ono niepotrzebne i w efekcie sprowokowało jednego z kibiców. Kevin Garnett postanowił odnieść się do niego na swoim Instagramie, wyrażając oburzenie faktem, że cała sprawa została przemilczana. 

Zatem nikt nie ma zamiaru powiedzieć czegoś o Kyriem, który nadepnął “LUCKY’EGO”? Będziemy zachowywać się tak, jakby nic się nie wydarzyło? Co się ku*** dzieje? Nie możesz tak robić! To nie jest w ogóle fajne. Każdy z nas musi się zachowywać lepiej – dodał, po czym życzył wszystkim miłego dnia. W podobnym tonie wypowiadał się Kendrick Perkins, którego na Instagramie wyśmiał Kevin Durant. Zatem wokół sprawy zrobiło się trochę szumu. 

To rzecz jasna nie usprawiedliwia zachowania kibica, który nawet sprowokowany nie powinien rzucać butelką w zawodnika, niemniej Irving nawołujący przed meczami w Bostonie do “rywalizacji z duchem sportu” nie dał najlepszego przykładu. To na pewno nie są historie, którymi powinniśmy żyć w play-offach, lecz stanowią przestrogę dla kolejnych indywiduów, które na moment wyłącza myślenie.10 KOMENTARZE

 1. Teraz widzę dopiero jak to wyglądało, myślałem że może przypadkiem wycierał buty a tu zrobione z premedytacją. Mimo to nikt nie ma prawa rzucać w zawodników butelką ani niczym innym. Czyn kibica nieadekwatny do tego co zrobił Irving.
  Ale podpinanie tego pod rasizm to już jest jakiś kosmos. W ogóle obserwując USA i społeczność czarnoskórą, mam wrażenie, że tam o niczym innym się nie gada tylko o tzw rasizmie.

 2. fajnie jakby C’s wygrali ten 5 mecz i byłby powrót do Bostonu, ciekawe jak KI zagrałby przy tak wrogiej publiczności

 3. W USA to jest rasizm w stosunku do bialych
  .Kazdy bialy koszykarz traktowany chamsko np.Jokic.Z czym on gorszy od Afroamerykanow?

  • kogo obchodzą jakieś gryzmoły na parkiecie.
   zawodnicy teraz będą musieli przeskakiwać nad logo?

 4. Niewłaściwie użyto w artykule słowo „sprowokowało”. Trzeba być bardzo ostrożnym używając owego, żeby uniknąć nieporozumień w zakresie intencji. Ten sam problem jest przy dyskusji o wpływie rzekomej prowokacji przy gwałtach.
  W żadnym z tych przypadków nie wolno używać słowa „prowokowanie”, bo z definicji zakłada ono chęć wywołania określonej i ZAMIERZONEJ reakcji na prowokację. Ani Irving nie chciał zostać zdzielony po głowie, ani gwałcony człowiek nie chce być napadnięty.
  Co najwyżej można użyć w tych wypadkach słowa „spowodowało”.

 5. Ten prowokator najpierw celowo gadał o rasizmie w Bostonie (pomimo tego, że nawet tam nie zagrał przy publiczności będąc zawodnikiem Nets, ale już wiedział co będzie- jasnowidz) a teraz celowo i z premedytacją stawia nogę na logo Luckiego i wkręca ją jakby gasił kiepa. Tu nie ma przypadku i opcji p.t. przeszedł sobie po logo Celtics. Logicznie myślący ludzie są w stanie to wychwycić, nielogiczni i nieobiektywni nic nie zauważą . Ten gość prowokuje w sposób zamierzony.
  K.G. to gość , który mówi co leży mu na wątrobie bez owijania w bawełnę, ale i tak delikatnie ocenił sytuację.
  Jason Terry wytatuował sobie logo Celtics , więc są ludzie dla których to coś znaczy.

 6. Może i on jest dobrym zawodnikiem na parkiecie ale po za nim to inwalida umysłowy… chociaż teraz pokazał że nawet jest nim na parkiecie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here