Były zawodnik NBA, a obecnie ekspert w telewizji TNT, postanowił opuścić nagranie “Inside The NBA” jednocząc się w ten sposób z protestującymi zawodnikami. Jego zachowanie odbiło się szerokim echem w amerykańskich mediach.


Dla mnie jako byłego gracza i czarnoskórego obywatela, najlepszą rzeczą może być teraz wsparcie zawodników, dlatego nie powinienem tutaj być – mówił. Po czym rozpiął mikroport i opuścił swoje stanowisko pracy w geście protestu przeciwko niesprawiedliwości społecznej panującej w Stanach Zjednoczonych. NBA poprzedniej nocy nie rozegrała ani jednego meczu z trzech zaplanowanych. Niewykluczone, że odwołane zostaną kolejne spotkania lub… cały sezon. 

Według najświeższych informacji zawodnicy spotkają się wkrótce, by omówić kolejne kroki. Słyszymy, że Los Angeles Clippers oraz Los Angeles Lakers zagłosowali za odwołaniem pozostałej części walki o mistrzostwo. To wszystko, by wywrzeć presję na władzach, od których dużą część Afroamerykańskiej społeczności domaga się systemowych zmian. Te mają w większym stopniu chronić życie czarnoskórych obywateli USA. 

Zobaczcie, co działo się poprzedniej nocy w “Inside The NBA” Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vitaly
Vitaly
27 sierpnia 2020 17:57

To jest już naprawdę śmieszne….