Pierwsza transakcja tego lata i to od razu taka, którą z powodzeniem możemy nazwać „transferową bombą”. Kemba Walker trafia do Oklahomy City Thunder w zamian za Ala Horforda oraz Mosesa Browna. Wymianę po obu stronach uzupełniają picki draftu.

Niechciany od pewnego czasu w Bostonie Kemba Walker zmienia pracodawcę. Jak informuje Adrian Wojnarowski, Celtics zdecydowali się wymienić zawodnika do Oklahomy City Thunder. Wraz z rozgrywającym do OKC podążają 16 pick tegorocznego draftu oraz wybór drugiej rundy w 2025 roku. W zamian na wschodnie wybrzeże „lecą” Al Horford, Moses Brown, oraz pick drugiej rundy 2023.

Wygranym tej wymiany wydaje się być ekipa z Oklahomy. Boston Celtics oddają niejako zawodnika niedawno jeszcze określanego mianem „gwiazdy”, w zamian za przepłaconego weterana, który w samym tylko przyszłym sezonie zarobi 27 milionów dolarów oraz perspektywicznego Mosesa Browna, będącego jednym z największych zaskoczeń drugiej połowy tegorocznego sezonu regularnego. Oklahoma City Thunder, dodając 21-latka jako „zachętę” do przejęcia ogromnego kontraktu Horforda, dodatkowo otrzymuje w osobie Walkera gracza niezwykle dobrze odnajdującego się w drużynach walczących o mniejszą stawkę, w których jest uważany za tzw. pierwszą opcję.