Boston Celtics nie będą na starcie nowych rozgrywek w najmocniejszym składzie. Rozgrywający Celtów – Kemba Walker – opuści początek sezonu, wróci dopiero w okolicach połowy stycznia.

Walker został poddany terapii komórkami macierzystymi, zastrzyki trafiły do jego lewego kolana. Decyzja ta została podjęta po konsultacjach ze specjalistami. Wcześniej, przez 12 tygodni, zawodnik pracował nad wzmocnieniem stawu kolanowego. Rozgrywający ma wrócić do treningów już na początku grudnia, ale o tym kiedy zagra pierwszy mecz lekarze zdecydują dopiero w pierwszym tygodniu nowego roku.

W poprzednim sezonie 30-latek notował średnie na poziomie 20 punktów, pięciu asyst i czterech asyst. Były to jego pierwsze rozgrywki w barwach Celtics po tym jak rok temu podpisał czteroletnią umowę. W play-offach osiągał podobne statystyki, co pozwoliło Celtom na awans do finału Konferencji Wschodniej, gdzie w sześciu meczach musieli uznać wyższość Miami Heat.

Celtics poinformowali również, że drobnego naciągnięcia ścięgna udowego doznał Tristan Thompson. Nowy nabytek miał nabawić się urazu jeszcze kiedy był zawodnikiem Cleveland Cavaliers i będzie wykluczony z treningów w początkowej fazie przygotowań. Ponadto rehabilitacja Romeo Langforda przebiega zgodnie z planem. Gracz przeszedł 22 września operację zerwanego więzadła w nadgarstku. Do gry ma wrócić w przeciągu czterech/pięciu miesięcy od dnia zabiegu.