Enes Kanter nie bierze jeńców w swojej walce o sprawiedliwość. Zawodnik Boston Celtics w ostatnich tygodniach bardzo głośno wypowiada się na temat kwestii społeczno-politycznych Chińskiej Republiki. Tym razem uderzył także w samego LeBrona Jamesa. 

Jaki jest problem? Enes Kanter nie chce, by niewolnicza praca obywateli Chin pozostała tematem tabu. Zawodnik próbuje nagłośnić fakt, że wielu ludzi pracuje w ogromnych fabrykach za marne wynagrodzenie, które nie zaspokaja ich potrzeb. Dotyczyć ma to m.in. firmy Nike, która w Chinach produkuje dużą część swojego towaru. Dlatego właśnie Kanter bojkotuje m.in. grę w butach amerykańskiego producenta. 

W ostatnim poście na twitterze, Kanter postanowił uderzyć w LeBrona Jamesa, który ma przecież bardzo bliskie relacje z Nike. Według zawodnika Boston Celtics – LBJ jest marionetką w rękach chińskiego rządu. – Pieniądze nad kwestiami moralnymi dla “Króla” – napisał Kanter. – To smutne i obrzydliwe, jak ci sportowcy udają, że dbają o sprawiedliwość społeczną. Naprawdę “zamykają się i dryblują”, gdy wielki szef tak powie. Dalej edukujesz się na temat niewolniczej pracy, przez którą powstają Twoje buty, czy to nie jest częścią twoich dociekań? – dodał Kanter. 

Widzimy zatem, że Kanter nie gryzie się w język. Ani Nike, ani LeBron James nie zabierają głosu w tej sprawie. Wszystko rzecz jasna rozbija się o pieniądze. Kanter stara się problem nagłośnić, ale będzie ignorowany tak długo, jak długo nie stworzy realnego zagrożenia dla wizerunku marki. Już kolejnej nocy Boston Celtics podejmą Los Angeles Lakers na własnym parkiecie. Jesteśmy ciekawi, czy dojdzie do jakiejś bezpośredniej wymiany zdań pomiędzy Kanterem i Jamesem. 


5 KOMENTARZE

  1. Ten Kanter to też niezły hipokryta. Jakoś nie przeszkadza mu branie milionów z grę w lidze, której jednym z głównych sponsorów jest firma Nike. Sam nawet gra w butach Nike ale w mediach wielki obrońca praw człowieka.

    • Powiedzial to o czym ty na jego miejscu balbys sie pomyslec wiec zamilcz nie madry czlowieku

    • Pusia, a dlaczego Kanter wziął na celownik akurat ChRL? USA narobiły syfu na Bliskim Wschodzie czego skutkiem był upadek kilku stabilnych rządów, fale uchodzcow i powstanie ISIS. W skali globalnej narobily więcej syfu niż Chiny czy Rosją. Tak, Kanter jest hipokryta.

    • Robisz kampanię o tym jak przekazałeś milion na walkę z nierównościami zarabiając gruby hajs na niewolniczej pracy jest hipokryzją. Kanterowi chodzi o to, że jak robisz to drugie to z przyzwoitości nie rób pierwszego.

  2. Oczywistym jest, że nie zrezygnuje z gry w NBA, bo jednym ze sponsorów jest Nike. Przecież to jego praca i dużą część jego życia. Jako jeden z wielu graczy, nie ma żadnego wpływu na sponsorów swojego pracodawcy. Natomiast ogromny szacunek za to, że nie boi się swoich poglądów, mimo tego, że dla wielu będą one niewygodne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj