LeBron James był jednym z głównych rywali Nikoli Jokicia w walce o nagrodę dla najlepszego gracza NBA pierwszego miesiąca rozgrywek w zachodniej konferencji. Ostatecznie wyróżnienie przypadło liderowi Denver Nuggets, który został spytany o podobieństwo między nim i LBJ-em.

Lider Denver Nuggets ma za sobą fantastyczny styczeń. Ekipa z Kolorado uporała się z problemami i zaczęła wygrywać, dzięki czemu dołączyła do walki o czołowe miejsca w tabeli zachodu. Pytanie o zestawienie się z LeBronem Jamesem dość nietypowe, bo na pierwszy rzut oka widać, że panowie mają zupełnie inną charakterystykę. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych elementach na pewno coś ich łączy, o czym powiedział sam Nikola Jokić. 

Szybkość jest ta sama. Pod kątem budowy ciała praktycznie wyglądamy tak samo. Nie wiem… Czy LeBron potrafi skakać tak wysoko jak ja? Jesteśmy całkiem podobni, chociaż jest starszy i nie wiem, czy dorównałby mi szybkością […] Nie no żartuję! To najlepszy zawodnik w lidze i jeden z najlepszych w historii. Jedyne, co może nas łączyć to sposób, w jaki wpływamy na naszych kolegów z drużyny – przyznał Jokić. 

Dobry humor zatem trzyma się zawodnika Nuggets. Zespół wygrał sześć z ostatnich siedmiu meczów i z bilansem 12-8 zajmuje 4. miejsce w tabeli konferencji. Wszystko wskazuje na to, że Serb będzie jednym z głównych kandydatów do nagrody dla najbardziej wartościowego gracza rozgrywek. Spytany o to jak świętował wieści o wyróżnieniu za styczeń, przyznał jedynie: – Byłem w domu z żoną… [chwila przerwy] to właśnie robiłem… 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj