Rozgrywający Washington Wizards – John Wall – wykupił udziały w klubie z ligi australijskiej, South East Melbourne Phoenix. O sytuacji poinformował Marc Stein z New York Times.

Większościowym udziałowcem w klubie jest Romie Chaudhari, ale oprócz niego są tam byli zawodnicy NBA tacy jak: Zach Randolph, Al Harrington, Josh Childress i Dante Exum. Phoenix zaczęli swój udział w NBL w sezonie 2019-20, pierwsze rozgrywki w historii zakończyli na ósmym miejscu, w lidze jest dziewięć drużyn.

Ostatnio inwestycje tego typu stały się dość popularne wśród zawodników NBA. W zeszłym tygodniu udziały w  New Zealand Breakers pozyskał Victor Oladipo z Indiana Pacers, łącząc tym samym siły z Mattem Walshem i Shawnem Marionem. Z kolei Kevin Martin ma udziały w Brisbane Bullets.

Nawet LaMelo Ball prowadził zaawansowane rozmowy na temat kupna zespołu w Australii, chodziło o Illawara Hawks. Ostatecznie jednak zespół ten został sprzedany byłemu generalnemu menedżerowi Philadelphia76ers, Bryanowi Colangelo.

Wall opuścił cały poprzedni sezon z powodu kontuzji ścięgna Achillesa, ale przez kolejne dwa lata zarobi blisko 85 milionów dolarów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj