W czwartek pisaliśmy o tym, że LeBron James na pewno nie zagra w piątkowym spotkaniu przeciwko Jazz, ale może wrócić na niedzielny mecz z Cavs. Dziś wiemy, że uraz gwiazdy Los Angeles Lakers jest na tyle poważny, że na pewno nie zagra w kolejnych trzech meczach. To oznacza, że opuści co najmniej 11 meczów, a może znacznie więcej. Kolejne badania ma przejść w środę 16 stycznia.


Piątkowy mecz z Jazz będzie dziewiątym spotkaniem z rzędu, kiedy LeBron nie wyjdzie na parkiet. Okazuje się, że na pewno nie zagra też w dwóch kolejnych, a to oznacza conajmniej 11 spotkań absencji (od 25 grudnia do 16 stycznia są trzy tygodnie).

Przypomnijmy, że lider Lakers nabawił się urazu w meczu świątecznym 25 grudnia przeciwko Golden State Warriors. Jeziorowcy ten mecz jednak wygrali.

W ostatnich ośmiu spotkaniach bez LeBrona Lakers mają bilans 3-5.

Najbliższe mecze Lakers:

W piątek (11.01) z Jazz na wyjeździe.
W niedzielę (13.01) z Cavs u siebie.
We wtorek (15.01) z Bulls u siebie.
W czwartek (17.01) z Thunder na wyjeździe.

James na pewno nie zagra w piątek, niedzielę i wtorek. Być może wróci na parkiet w czwartek na mecz przeciwko Thunder. Jeśli tak się stanie, to będzie to oznaczać trzy tygodnie przerwy.

Pierwsze badania nie wykazały poważnego urazu, ale należy pamiętać, że naciągnięta pachwina bywa jednak bardzo uciążliwą kontuzją. Zdarza się, że zawodnicy potrzebują 3-5 tygodni na powrót do zdrowia.

Warto też wspomnieć, że Cavaliers w trakcie nieobecności Jamesa podyktowanej kontuzją lub odpoczynkiem notowali bilans 4-23 (3-10 w sezonie 2014/15, 1-5 w sezonie 2015/16 oraz 0-8 w sezonie 2016/17).

W poprzednim sezonie LeBron nie opuścił ani jednego meczu. 25 grudnia przerwał serię 116 kolejnych spotkań sezonu regularnego, a w sumie 156 (wliczając fazę play-offs).

W tym sezonie notuje średnio 27,6 punktu, 8,2 zbiórki, 7,2 asysty na mecz.

Przypomnijmy w jaki sposób doszło do kontuzji LeBrona Jamesa 25 grudnia:

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
11 stycznia 2019 16:53

Sterydowy brojler zaczyna sie sypac

Cytadela
Cytadela
11 stycznia 2019 16:55
Odpowiedz  Anna

Masz trochę racji w tym co piszesz, ale tam wszyscy jadą na sterydach dlatego rywalizacja jest uczciwa.

Iwona
Iwona
11 stycznia 2019 19:59
Odpowiedz  Anna

„Sterydowcy” tak nie wyglądają

wojtek
wojtek
13 stycznia 2019 18:09
Odpowiedz  Anna

a skąd wiesz że bierze sterydy?

jeśli masz pieniądze, a on niewątpliwie je ma, to wcale nie musisz brać sterydów, żeby twoje ciało było w wysokiej formie przez długi okres czasu.

poza tym, jak mówisz ten sterydowiec ma po tysiąckroć bardziej bogate życie niż Ty, i na pewno nie poświęca go na to by takie hejterskie komentarze pisać, więc siostro więcej dystansu i obiektywizmu