28 lutego 2020 roku – to właśnie tego dnia Raptors rozegrali swoje ostatnie spotkanie w domowej hali Scotiabank Arena. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon rozpoczną już w Toronto. Organizacja otrzymała właśnie pozwolenie od kanadyjskiego rządu.

Kiedy na początku marca ubiegłego roku liga zawieszała rozgrywki, Raptors byli właśnie w trakcie 5-meczowej serii wyjazdowej. Z pewnością nie spodziewali się wtedy, że własnych kibiców we własnej hali ujrzą dopiero za prawie dwa lata. Jednak ten moment nareszcie nadszedł i po rywalizacji w „bańce” w Orlando oraz spędzeniu całych ubiegłych rozgrywek w Tampie kanadyjska koszykówka na najwyższym poziomie wreszcie powróci do normalności.

Jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o naszą zdolność do organizowania pełnych wydarzeń w Scotiabank Arena. – powiedział rzecznik prasowy kanadyjskiego rządu, komentując decyzję w sprawie organizacji imprez masowych. Każda osoba chcąca zasiąść na trybunach, będzie musiała okazać certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19. Negatywny wynik testu nie będzie już tym samym respektowany.

Pierwsze od ponad 19 miesięcy oficjalne spotkanie w Toronto odbędzie się już 4 października, kiedy to Raptors zmierzą się w przedsezonowej konfrontacji z Philadelphia 76ers. Sezon regularny także  otworzą u siebie, meczem z Washington Wizards 20 października.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj