Anfernee Simons może zostać wkrótce wymieniony przez władze Portland Trail Blazers — uważa dziennikarz Sean Highkin. W trakcie draftu dyrektor generalny zespołu z Oregonu Joe Cronin przyznał, że klub chce budować swoją przyszłość wokół Scoota Hendersona i Shaedona Sharpe’a. Nie jest jednak jasne, który zespół chciałby utalentowanego obwodowego i co Blazers chcieliby otrzymać w zamian.

Sytuacja Simonsa to coś, na co warto zwrócić uwagę. W trakcie draftu dyrektor generalny Blazers Cronin powiedział, że zarządzany przez niego klub jest gotowy budować przyszłość wokół Scoota Hendersona i Shaedona Sharpe’a, nie wspomniał o Simonsie — przekazał dziennikarz Sean Highkin.

Highkin zauważył, że w trakcie ostatniego wywiadu w ostatnim sezonie regularnym Simons wspomniał o tym, że „chce mieć szanse na wygrywanie”, na co aktualnie w Blazers nie może liczyć. Proces przebudowy drużyny po zeszłorocznym odejściu Damiana Lillarda może potrwać jeszcze kilka lat.

Simons trafił do NBA z 24. wyborem draftu w 2018 r. i od tego momentu stał się jednym z najważniejszych zawodników w drużynie. Aktualnie jest najbardziej wszechstronnym pod względem ofensywnym zawodnikiem w zespole, a wielu kibiców Blazers wciąż wiąże z nim nadzieje na przyszłość. W poprzednim sezonie wystąpił jednak tylko w 46 spotkaniach, notując średnio 22,6 punktu, 5,5 asysty i 3,6 zbiórki.

Po odejściu z klubu Lillarda stery ofensywne w Portland przejął Simons. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której Blazers lekką ręką oddają takiego gracza — zrobią to tylko wówczas, gdy otrzymają za niego konkretną ofertę. Nie zmienia to jednak faktu, że na obwodzie Blazers zaczyna robić się tłoczno, a klub może postanowić, że woli budować przyszłość wokół Hendersona i Sharpe’a.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  8 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments