Jeremy Sochan zapowiadał się na bardzo dobrego zawodnika jeszcze kilka lat przed tym, gdy w 2022 r. trafił z 9. numerem draftu do NBA. Wielką karierę wróżył naszemu zawodnikowi Zbyszek Bytomski, który od lat prowadzi Serwis Koszykówki Młodzieżowej. Skrzyłowy San Antonio Spurs przyznał, że nigdy wcześniej nie widział tego krótkiego nagrania.

Był 2015 r., gdy w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) odbywał się kolejny Draft Camp. Jeremy Sochan miał wówczas zaledwie 12 lat. Nie przeszkodziło to Zbigniewowi Bytomskiemu we wróżeniu wielkiej kariery młodemu zawodnikowi. – Grasz w Anglii, prawda? 2003 r., rozmiar buta 48 jeśli się nie mylę. Przyszła gwiazda NBA – powiedział Bytmoski. – Potem powiecie, żeście na campie przebywali z gwiazdą NBA – zwrócił się do pozostałych chłopaków autor nagrania.

Bytomski się nie pomylił, a siedem lat później 19-letni Sochan zadebiutował w NBA w barwach San Antonio Spurs. Internauci odgrzebali stare nagranie, które szybko obiegło media społecznościowe. – To proroctwo dzisiaj się dopełnia! – napisał na Twitterze jeden z użytkowników. Sochan ma już za sobą dwa mecze w NBA, a przed nim kolejne wyzwania.

Filmik dotarł także do Sochana, który udostępnił je na swoim Instagramie. – Kurczę, nigdy nie widziałem tego wideo – napisał nasz rodzynek w NBA. W pierwszym zawodowym meczu na parkietach NBA Sochan rzucił przeciwko Charlotte Hornets cztery punkty i miał siedem zbiórek. W drugim spotkaniu z Indiana Pacers Polak zanotował pięć punktów i cztery zbiórki.