Minionej nocy San Antonio Spurs pokonali Miami Heat 120:104 w swoim drugim meczu przedsezonowym. Dla Jeremiego Sochana było to pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie. Polak wyszedł w pierwszej piątce i spędził na boisku 25 minut. Zdobył 10 punktów (4/10 z gry) i miał sześć zbiórek, trzy asysty oraz jeden przechwyt.

Trenerzy obu drużyn mieli okazję do sprawdzenia nowych ustawień przed sezonem. Erik Spoelstra testował nowych graczy, a liderom pozwolił odpocząć. Gregg Popovich natomiast wystawił Jeremiego Sochana jako rozgrywającego i obserwował jak będą współpracowali jego zawodnicy na boisku.

Mecz był wyrównany przez pierwsze trzy kwarty. Dopiero w czwartej odsłonie Spurs odjechali rywalom. Wygrali tę kwartę 34:20, a cały mecz 120:104.

Imponujący występ zaliczył – Victor Wembanyama. Francuz zdobył tej nocy 23 punkty, do czego dołożył jeszcze cztery zbiórki i trzy bloki. Dobrze wypadł też Devin Vassell, autor 21 punktów.

Przechwyt, wyprowadzenie akcji i asysta Sochana przy wsadzie Wembanyamy:

205 dni

Przed pierwszą syreną na przedmeczowej konferencji prasowej trener Gregg Popovich podkreślał, że mecze sezonu przygotowawczego mają pomóc mu w sprawdzeniu kilku kombinacji zawodników, choć dał również do zrozumienia, że ma już przygotowaną wyjściową piątkę na rozgrywki zasadnicze.

Nie zabrakło również pytania o Sochana, który ma za sobą długą przerwę od gry. Swój ostatni mecz na parkietach NBA reprezentant Polski rozegrał 22 marca tego roku przeciwko Milwaukee Bucks.

– W poprzednim sezonie nie było go przez pewien czas. Cieszę się po prostu, że będzie grać. Chce wybiec na parkiet i zobaczymy, do jakiego stopnia jest przygotowany. Będzie wyjściowym rozgrywającym na początku meczu. On chce po prostu rywalizować i się bawić – mówił o Jeremym trener Popovich.

Jeśli policzymy okres wakacyjny i treningi przygotowujące do nowego sezonu, to jest to dokładnie 205 dni przerwy od występu na parkiecie NBA. Przed meczem Sochan mówił dziennikarzom w San Antonio, że nie może się doczekać powrotu na parkiet. A po spotkaniu dodał “tweeta” na ten temat: „Nie grałem od 7 miesięcy! Dobrze jest wrócić i strząsnąć z siebie tę rdzę„.

Udany atak na kosz wzdłuż końcowej linii:

Na oficjalnym kanale San Antonio Spurs na YouTube dostępny jest materiał video ze skrótem starcia z Miami Heat:

Pozostałe mecze przedsezonowe Spurs:

16/17 października (noc z poniedziałku na wtorek) San Antonio Spurs – Houston Rockets godz. 02:00

18/19 października (noc ze środy na czwartek) San Antonio Spurs – Houston Rockets godz. 02:00

20/21 października (noc z piątku na sobotę) Golden State Warriors – San Antonio Spurs godz. 04:00

Sezon NBA rusza 24 października. Pierwszy mecz Spurs rozegrają 25 października.

25 października – pierwszy sezonu zasadniczego Spurs. Rywalami będą Mavericks (w nocy z 25 na 26 października).

5 meczów na żywo bez zarywania nocy

W tym sezonie aż pięć razy Spurs będą grali w niedzielne popołudnie, abyśmy my w Europie mogli obejrzeć ich mecz na żywo.

Terminarz spotkań Spurs

Zachęcamy też do sprawdzania aplikacji NBA lub terminarza na portalu ESPN – https://www.espn.com/nba/team/schedule/_/name/sa/seasontype/1 – ponieważ w aplikacji, jak i na stronie ESPN podana jest godzina obowiązująca w Polsce. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli mecz jest w nocy z 9 na 10 października o godz. 2:00, to na ESPN będzie informacja, że spotkanie rozgrywane będzie 10 października (mimo że w USA wciąż będzie 9 października – może to być mylące w trakcie sezonu).

Na stronie Spurs dostępny jest też terminarz w formie PDF do wydrukowania na jednej stronie – https://attcenter.box.com/shared/static/bjo9awk17t6ori5hva4ibs2hpaflndvd.pdf

Jest też możliwość dodania sobie terminarza z meczami Spurs do swojego kalendarza (Google czy Apple) – bardzo pomocne i wygodne, zachęcam do sprawdzenia – https://sanantoniospurs.ecal.com