Wyniki sezonu 2022/23 w dużej mierze są determinowane przez urazy gwiazd. Wiele drużyn zmaga się obecnie z poważnymi problemami. Do tego grona dołączyli właśnie Memphis Grizzlies, Philadelphia 76ers oraz Indiana Pacers, bowiem Ja Morant, Tyrese Maxey oraz Tyrese Haliburton mogą stracić kilka meczów.

Memphis Grizzlies wygrali poprzedniej nocy z Oklahomą City Thunder, ale na 3 minuty przed końcem meczu Ja Morant źle postawił lewą stopę po próbie rzutu. Od razu na twarzy młodej gwiazdy Grizz pojawił się grymas bólu. Parkiet Morant opuszczał w asyście kolegów, ponieważ nie był w stanie postawić ciężaru na nogę. To nie wróży nic dobrego i zapewne oznacza, że rozgrywający straci kilka kolejnych spotkań swojego zespołu. W tym sezonie notował na swoje konto średnio 29,3 punktu, 6,2 zbiórki i 6,8 asysty trafiając 40,3 3PT% oraz 48% z gry. Trener Taylor Jenkins nie miał po meczu żadnych konkretnych wieści w sprawie swojego zawodnika. Warto zwrócić uwagę, że Morant doznał podobnej kontuzji wcześniej w tym sezonie. Stracił przez nią jeden mecz.

Tyrese Haliburton również doznał kontuzji dolnej części nogi w wygranym przez Indianę Pacers meczu z Houston Rockets. Haliburton rozgrywa bardzo dobry sezon dla swojego zespołu. W 13 meczach notował 20,6 punktu, 4,5 zbiórki i 10,4 asysty (najlepszy wynik w lidze) trafiając 49,2 FG% i 42,4 3PT%. Sytuacja miała miejsce tuż przed końcem spotkania. Usman Garuba próbując zablokować próbę Haliburtona spadł na jego nogę. Na ten moment zespół nie wie, jak poważny jest uraz, więcej powie prześwietlenie. Pacers z bilansem 8-6 są jedną z miłych niespodzianek pierwszych tygodni sezonu regularnego na wschodzie.

O pechu może także mówić Tyrese Maxey z Philadelphii 76ers. Jego zespół pokonał poprzedniej nocy Milwaukee Bucks, ale dla wychowanka Kentucky noc skończyła się już w pierwszej połowie meczu. Maxey doznał urazu lewej stopy i nie mógł kontynuować gry w drugiej części, w której do zwycięstwa Szóstki poprowadził Joel Embiid. Na ten moment trudno powiedzieć, jak poważny jest uraz. Maxey przejdzie serię badań, które pomogą określić, czy potrzebna jest operacja. Miał na swoim koncie 24 punkty (9/12 FG, 4/5 3PT), 4 zbiórki i 5 asyst w 21 minut, więc rozgrywał bardzo dobre zawody. Generalnie w tym sezonie prezentuje wysoką formę notując 22,8 punktu, 3,4 zbiórki i 4,4 asysty przy skuteczności 44,8 FG% i 40,8 3PT%. Zaraz po meczu miał założony but ortopedyczny. W Philly spodziewają się, że stracą go na jakiś czas.