NBA: Jeden z wsadów sezonu i kontuzja! Słodko-gorzka noc Kristapsa Porzingisa

5
4654

Spotkanie z Cleveland Cavaliers nie miało dla Dallas Mavericks wielu napawających optymizmem momentów. Gospodarze zostali wręcz zmieceni przez ekipę z Ohio, tracąc ponadto jednego ze swoich kluczowych zawodników. Kristaps Porzingis przed zejściem z parkietu w drugiej kwarcie zdążył jednak jeszcze popisać się bez wątpienia najbardziej efektowną akcją meczu.

Mieliśmy 5. minutę premierowej odsłony, gdy po skutecznej akcji w defensywie i bloku na Isaacu Okoro Porzingis sprawnie przeniósł się na drugą stronę parkietu i otrzymał podanie od Tima Hardaway’a Jr’a. Markując rzut, przeszedł pierwszą linię obrony i wbił się w pomalowane, gdzie czekał na niego Jarrett Allen. Podkoszowy Cavs nie przewidział jednak, że zostanie wysłany na plakaty.

Łotysz w drugiej kwarcie zakończył udział w spotkaniu z powodu skręcenia prawego stawu skokowego. Nie wiadomo na tę chwilę, jak poważna jest jego kontuzja i jak długa przerwa będzie czekać 26-latka.

Moment, w którym podkoszowy nabawił się urazu, zobaczycie w poniższym filmiku od 0:48.

Czy widziałeś już najnowszy podcast PROBASKET Live?