Dobrze znany europejskim kibicom Kevin Pangos przenosi swoje talenty do Cleveland Cavaliers. Ekipa z Ohio podpisze z nim dwuletni kontrakt wart 3.5 mln dolarów. Jaką rolę będzie miał okazję odegrać w nowej drużynie?

Pangos rozpoczynał swoją koszykarską karierę na Uniwersytecie Gonzaga u boku Przemysława Karnowskiego. Rozgrywający, podobnie zresztą jak Polak, został pominięty w drafcie, po czym zdecydował się kontynuować karierę w Europie. Od 2015 roku reprezentował kolejno barwy Herbalife Gran Canarii, Žalgirisu Kaunas, czy FC Barcelony. Ostatni sezon spędził w Zenicie Saint Petersburg, w którego barwach notował średnio 13,5 punktów oraz 6,7 asyst na skuteczności 52/39/87. 28-latek został zaliczony także do All-EuroLeague First Team.

Jak informuje Bobby Marks z ESPN, jedynie pierwszy rok umowy obrońcy jest gwarantowany. Oznacza to, że w sezonie 2021-22 Pangos zarobi 1.67 mln dolarów.

Jeżeli spojrzymy na aktualne zestawienie Cavs, Kanadyjczyk będzie musiał ostro rywalizować o nawet pojedyncze minuty na boisku. Wydaje się, że pozycja podstawowego rozgrywającego niezagrożenie należy do Dariusa Garlanda, natomiast funkcję jego zmiennika i w pewnym sensie również mentora będzie pełnić sprowadzony nie bez powodu tego lata Ricky Rubio. Pangos może być jednak już teraz przymierzany do zastąpienia Hiszpana, któremu po sezonie kończy się umowa.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj