Dobrze znany europejskim kibicom Kevin Pangos przenosi swoje talenty do Cleveland Cavaliers. Ekipa z Ohio podpisze z nim dwuletni kontrakt wart 3.5 mln dolarów. Jaką rolę będzie miał okazję odegrać w nowej drużynie?

Pangos rozpoczynał swoją koszykarską karierę na Uniwersytecie Gonzaga u boku Przemysława Karnowskiego. Rozgrywający, podobnie zresztą jak Polak, został pominięty w drafcie, po czym zdecydował się kontynuować karierę w Europie. Od 2015 roku reprezentował kolejno barwy Herbalife Gran Canarii, Žalgirisu Kaunas, czy FC Barcelony. Ostatni sezon spędził w Zenicie Saint Petersburg, w którego barwach notował średnio 13,5 punktów oraz 6,7 asyst na skuteczności 52/39/87. 28-latek został zaliczony także do All-EuroLeague First Team.

Jak informuje Bobby Marks z ESPN, jedynie pierwszy rok umowy obrońcy jest gwarantowany. Oznacza to, że w sezonie 2021-22 Pangos zarobi 1.67 mln dolarów.

Jeżeli spojrzymy na aktualne zestawienie Cavs, Kanadyjczyk będzie musiał ostro rywalizować o nawet pojedyncze minuty na boisku. Wydaje się, że pozycja podstawowego rozgrywającego niezagrożenie należy do Dariusa Garlanda, natomiast funkcję jego zmiennika i w pewnym sensie również mentora będzie pełnić sprowadzony nie bez powodu tego lata Ricky Rubio. Pangos może być jednak już teraz przymierzany do zastąpienia Hiszpana, któremu po sezonie kończy się umowa.