Utah Jazz po fenomenalnym początku sezonu znacznie obniżyli loty i obecnie zajmują 12. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 33-36. Zespół ma nadal realne szanse na awans do fazy play-in, jednak nie wydaje się, że jest to dla nich cel, który muszą zrealizować.

Kris Dunn w ciągu dwóch poprzednich sezonów rozegrał w sumie 18 spotkań, zawodnik próbuje utrzymać się w lidze, gdyż od czasu, gdy opuścił Chicago Bulls, jego kariera stanęła pod znakiem zapytania. Rozgrywający wybrany z 5 numerem draftu w 2016 roku przez Minnesota Timberwolves nie spełnił do tej pory pokładanych w nim nadziei na parkietach NBA i obecnie zaciekle walczy o utrzymanie się w lidze.

W tym sezonie na zatrudnienie go na 10-dniowy kontrakt zdecydowali się Utah Jazz, po pierwszych 10 dniach, zespół ponowił umowę na taki sam okres. Kris Dunn po spędzeniu 20 dni w Salt Lake City mógł opuścić drużynę bądź przedłużyć kontrakt do końca obecnego sezonu. Utah Jazz zdecydowali się dać szansę zawodnikowi i pozostawić go w organizacji do lata, dzięki czemu będzie on miał okazję pokazać się jeszcze w tym sezonie na parkietach NBA.

Kris Dunn w obecnych rozgrywkach wystąpił w 9 spotkaniach, we wszystkich pojawiał się z ławki rezerwowych i spędzał na parkiecie średnio 22 minuty. W tym czasie rozgrywający notował 11,6 punktu, 4,8 asysty, 4,1 zbiórki oraz 1,6 przechwytu. Patrząc na liczby z jego poprzednich dwóch sezonów widać pewien progres, co może zaowocować w przyszłości. Wydaje się, że jego dobre występy w barwach Utah Jazz mogą pomóc mu znaleźć drużynę w przyszłym sezonie. Zawodnik może być nadal wartościowym zmiennikiem w zespole niewalczącym o najwyższe cele. Obecna końcówka sezonu będzie kluczowa dla przyszłości Dunna, czy uda mu się pokazać z dobrej strony i pozostać w lidze na dłużej? Czy będzie miał okazję w przyszłym sezonie więcej razy pojawić się na parkiecie? O tym przekonamy się już latem, ale na razie jest na dobrej drodze, aby do tego doszło.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments