NBA w przyszłym roku będzie dyskutować o rewolucyjnych zmianach w kalendarzu. Adam Silver przed 75. sezonem ligi chce uatrakcyjnić widowisko i nadać mu nową formułę. Z tym że nie wszyscy na propozycje zmian zareagowali najlepiej. James Harden, gdy o koncepcjach usłyszał, pokręcił nosem. 


W planach ligi jest m.in. zorganizowanie turnieju przed Świętami Bożego Narodzenia. Miałoby to stworzyć dodatkową rywalizację, podobnie jak rozgrywki pucharowe w piłce nożnej. Gdy James Harden podczas ostatniej rozmowy z dziennikarzami został spytany o propozycje ligi. Najpierw sugestywnie przewrócił oczami, a potem odparł: – Jesteśmy w college’u?

Lider Houston Rockets nie sprawiał wrażenia wielkiego entuzjasty propozycji ligi. Podobne głosy płyną z gabinetów ekip, które uważają, że NBA wcale tego nie potrzebuje i obecna formuła powinna dopuścić tylko drobne korekty. Harden nie miał ochoty szerzej sprawy komentować, ale jego opinia może rezonować z tym, co mają do powiedzenia jego koledzy z ligowych parkietów.

Koszykarze przyzwyczaili się do pewnych schematów. W amerykańskim sporcie rozgrywki pucharowe nie istnieją. Sezon skupia się na walce o play-offy, a następnie rywalizacji o mistrzostwo. Wobec tego pierwsze reakcje na propozycje NBA mogą być bardzo pesymistyczne. Komisarz Adam Silver wszystko chce przedyskutować w trakcie kwietniowego spotkania zarządu.

Zmiany miałyby wejść w życie wraz z sezonem 2021/2022, czyli 75. w historii NBA. Dla Silvera to przede wszystkim walka o utrzymanie popularności ligi. W tym sezonie wykresy oglądalności nieco spadły, dlatego liga nie chce bezczynnie patrzeć, jak traci widownie i stara się ją cały czas utrzymać zainteresowaną.

Czy słuchałeś już nowego Podcastu PROBASKET o propozycji zmian w systemie rozgrywek NBA?

1:55 – NBA chce zmniejszyć liczbę meczów w sezonie zasadniczym z 82 do 78 spotkań.
5:23 – Dodatkowy turniej dla ośmiu drużyn w trakcie sezonu?
17:37 – Mecze PLAY-IN, czyli dodatkowe mecze drużyn z miejsc 7, 8, 9 i 10 o dwa ostatnie miejsca w play-offach!
22:24 – Dodatkowe rozstawienie w trakcie play-offów!? Ale jak miałoby ono wyglądać i czy na pewno miałoby sens?

Podcastu PROBASKET możecie słuchać w czterech miejscach:

  1. SoundCloud
  2. YouTube
  3. Podcasty Apple – dawny iTunes
  4. Spotify


Podcast PROBASKET #27: Zmiany w sezonie NBA? Wyjaśniamy!


Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Manute
Manute
28 listopada 2019 13:48

Akurat tu zgadzam się z panem „budujemy mur cegła po cegle”. To absurdalny, bezsensowny pomysł, by grać o jakiś puchar czterech skoczni, tfu czterech obręczy.

Mariuszz
Mariuszz
28 listopada 2019 14:31

Jeśli liga nie chce tracić na popularności to może niech zaczną grać w obronie + niech gwiazdy nie opuszczają meczów jak Leonarda,nie wspominając ze pod koniec RS to już będzie pewnie standard że Gwiazdy nie grają i odpoczywają przed play-off.

Ted
Ted
28 listopada 2019 15:05
Odpowiedz  Mariuszz

Jesli klub pozwala to nic nam do tego. Nie tak dawno chciano skrócić ligę. Liczba urazów jest olbrzymia mimo tak rozwiniętej medycyny i fizjoterapii. Leonard wie co robi, tytuł dla Raptors to pokazuje. James w zeszłym sezonie mógł grać A nie grał i jakiś nie przeszkadzało.

NBA
NBA
28 listopada 2019 20:43
Odpowiedz  Ted

Ale klub pozwala a liga traci hajs to proste.

NBA
NBA
28 listopada 2019 20:44
Odpowiedz  Ted

ps tytuł dla Raptors to nie kwestia odpoczynku Leonarda kolego a kontuzji w szeregach GSW

Grizzfan
Grizzfan
28 listopada 2019 15:19
Odpowiedz  Mariuszz

Kij z tym opuszczaniem meczy ale faktycznie jakby zaczęli grać bardziej na kontakcie i twardo to wielu starych kibiców wróciłoby do oglądania ligi…ileż można oglądać masowe rzuty za 3 i akcje po 7 sek…

Michał Pacuda
Admin
28 listopada 2019 22:26
Odpowiedz  Mariuszz

Zapraszam do wysłuchania najnowszego Podcastu, gdzie poruszam właśnie tę kwestię: http://probasket.pl/podcast-probasket-27-zmiany-w-sezonie-nba-wyjasniamy/

Bart
Bart
28 listopada 2019 21:22

Dla mnie pomysł z turniejem jest nietrafiony. W piłce nożnej mistrzem zostaje najlepszy w przekroju całego sezonu, więc rozgrywki pucharowe są czymś o innym charakterze. W NBA play off ma formę turniejową. Skoro zawodnicy teraz się oszczędzają na play off, bo liczy się mistrzostwo, a nie pierwsze miejsce w tabeli po sezonie regularnym, to nie wiem czemu mieliby wypruwać sobie żyły w jakimś turnieju, który musiałby dopiero zdobyć renomę. Pytanie do was: co musiałoby być nagrodą za wygranie takiego turnieju, żeby kluby i zawodnicy poważnie do niego podchodziły?

NBA
NBA
28 listopada 2019 21:45
Odpowiedz  Bart

kilo dobrego koksu

Michał Pacuda
Admin
28 listopada 2019 22:25
Odpowiedz  Bart

Zapraszam do wysłuchania najnowszego Podcastu. Tam właśnie poruszam tę kwestię. Tę i kilka innych: http://probasket.pl/podcast-probasket-27-zmiany-w-sezonie-nba-wyjasniamy/

Kiki
Kiki
29 listopada 2019 13:00

Powinni przesunac linie 3pkt dalej skoro to takie latwe i wszyscy teraz rzucaja trojki. Ten 3pkt cyrk zabija nba.

mailman
mailman
29 listopada 2019 22:05
Odpowiedz  Kiki

Powinni wprowadzić obronę sprzed 2004r i cały problem rozwiązany

Karol
Karol
1 grudnia 2019 00:11
Odpowiedz  mailman

Tylko zawodnicy musieliby się nauczyć grać. Większość z nich wychowała się na nowych zasadach i nie potrafią bronić.

Karol
Karol
1 grudnia 2019 00:10

Ale to, że można robić czterotakty to już mu nie przeszkadza? To, że można nosić piłkę to już mu nie przeszkadza? To, że po dwutakcie można się zatrzymać z piłką to już mu nie przeszkadza?