Architekt sukcesów Grizzlies zostaje w klubie na dłużej. Trener Taylor Jenkins porozumiał się z Memphis w sprawie przedłużenia umowy. To kolejna ważna postać drużyny, która zdecydowała się związać z Grizzlies na kolejne lata, a to potwierdza tylko, że wszyscy zaangażowani w projekt budowy zespołu widzą w Tennessee świetlaną przyszłość.

Szczegóły nie są znane – wiadomo tylko, że umowa została przedłużona co najmniej o dwa sezony – natomiast fani Memphis Grizzlies i tak świetnie rozpoczęli tydzień. Taylor Jenkins zostaje bowiem w klubie na dłużej, a to przecież jeden z głównych architektów sukcesów Grizzlies w ostatnim czasie. 37-latek objął zespół w 2019 roku i choć pojawił się w zasadzie znikąd, to od początku wprowadził drużynę na dobre tory, czego efektem był znakomity sezon 2021/22.

Grizzlies wygrali w nim aż 56 spotkań w fazie zasadniczej, osiągając tym samym drugi najlepszy wynik w całej lidze. Zajęli drugie miejsce w tabeli konferencji zachodniej, a w fazie play-off NBA dzielnie stawili czoła Golden State Warriors, przegrywając z dużo bardziej doświadczonym zespołem po sześciu spotkaniach. Choć apetyty w Memphis po tak dobrym sezonie były większe, to jednak taki wynik i tak należy uznać za ogromny sukces.

Ogromna w tym zasługa Jenkinsa, który zajął zresztą drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego szkoleniowca sezonu. 37-letni trener to kolejna ważna postać, która związała się z Grizzlies na dłużej. Już w ubiegłym roku kontrakty przedłużyli generalny menedżer Zach Kleiman oraz podkoszowy Jaren Jackson Jr., natomiast tego lata – zapewne już na samym początku lipca – przedłużenie umowy podpisze także rozgrywający Ja Morant.

Czy będzie siódmy mecz finału NBA? Czy Warriors wygrają w Bostonie? Posłuchaj najnowszego podcastu PROBASKET Live – Michał Pacuda w wersji solo – pół godziny słuchania o tym, co się dzieje w wielkim finale NBA! Polecamy:
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj