Dallas Mavericks pozyskując Kyrie Irvinga, z Brooklyn Nets wierzyli, że będzie on brakującym ogniwem w ich zespole, początek jego przygody z drużyną z Teksasu nie był, jednak udany. Pomimo tego organizacja cały czas zabiegała o to, aby gracz podpisał z nimi nową umowę i został w Dallas na kolejne sezony.

Kyrie Irving podpisał nowy kontrakt z Dallas Mavericks, umowa będzie obowiązywać przez 3 lata, podczas których rozgrywający zarobi 126 milionów dolarów. Zawodnik ostatecznie zdecydował się na wybranie dla siebie najlepszej opcji, zwłaszcza że zespół z Teksasu otwarcie przedstawiał swoje stanowisko, że nie zamierza ułatwić odejścia rozgrywającemu. Fakt ten oznaczał, że lista drużyn, która bez kombinacji mogłaby podpisać umowę z Irvingiem była bliska zeru.

Kyrie Irving to ośmiokrotny uczestnik Meczu Gwiazd, uważany jest za jednego z lepszych rozgrywających, którzy obecnie biegają po parkietach NBA. Zawodnik w swojej karierze notuje średnio 23,4 punktu, 3,9 zbiórki oraz 5,7 asysty, w zeszłym sezonie zdobywał 27,1 punktu, 5,1 zbiórki i 5,5 asysty na mecz w barwach Brooklyn Nets i Dallas Mavericks.

Kyrie Irving obecnie, jednak kojarzony jest głównie ze swoim trudnym charakterem i czasami dość niezrozumiałymi decyzjami. W 2016 roku zdobył mistrzostwo w barwach Cleveland Cavaliers, a rok później poprosił o wymianę na zasadzie, której trafił do Boston Celtics. W swojej nowej drużynie spędził zaledwie 2 sezony, po czym zdecydował się na dołączenie do Brooklyn Nets, aby tam utworzyć duet z Kevinem Durantem i powalczyć o zdobycie kolejnego mistrzowskiego pierścienia. W Nowym Jorku grał przez niespełna 4 sezony, które były bardzo burzliwe, ostatecznie nie udało mu się zdobyć mistrzostwa dla organizacji, a w lutym 2023 roku po raz kolejny zażądał wymiany i trafił do Dallas Mavericks.

Generalny Manager Mavericks Nico Harrison, zaraz po parafowaniu nowej umowy przez Kyrie Irvinga ogłosił, że główny cel organizacji podczas przerwy między sezonowej został osiągnięty.
– Myślę, że to najważniejsza decyzja tego okresu dla nas, wszyscy jesteśmy zadowoleni, z tego, jak to się zakończyło. Myślę, że kiedy mamy tak utalentowanych dwóch graczy, to musimy być podekscytowani. Pozostało nam, aby nauczyli się ze sobą lepiej współpracować, pomożemy im w tym jako organizacja.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments