Dużo niepewności wokół zawodnika Los Angeles Lakers. Latem miał być bardzo ważnym elementem przetargowym dla Magica Johnsona i Roba Pelinki, ale jak duża jest jego wartość po ostatnich problemach. Brandon Ingram przeszedł zabieg i czeka go około czterech miesięcy przerwy. 


U zawodnika Los Angeles Lakers zdiagnozowano problem z górnym otworem klatki piersiowej. Rzekomo znaleziono tam skrzep krwi, ale miał być on wynikiem urazu czysto mechanicznego, więc nie jest związany z jakimkolwiek problemem z płytkami krwi zawodnika. To dobra informacja dla Brandona Ingrama, bo w innym wypadku stawiłoby czoła podobnej sytuacji, z jaką mierzył się Chris Bosh i przez którą ostatecznie musiał zakończyć profesjonalne granie.

Lakers ogłosili, że zawodnik jest już po operacji i powinien być gotowy do gry na początek obozu przygotowawczego przed rozpoczęciem kolejnego sezonu zmagań. Nie wiadomo jednak, czy rozpocznie go w koszulce Lakers. Lekarze i agent zawodnika starają się na każdym kroku podkreślić, że kłopot ze skrzepem Ingrama pod żadnym pozorem nie przypomina problemów Bosha i Mirzy Teletovicia. W ten sposób obóz zawodnika stara się uspokoić nastroje.

Jego krew nie produkuje żadnych skrzepów. Problem dotyczył tylko i wyłącznie struktury jego ciała – podkreśla agent Ingrama – Jeff Schwarz. Takie informacje na pewno cieszą. Ingram w bieżących rozgrywkach miał przełomowe momenty, w których potwierdzał tkwiący w nim potencjał. Jego przyszłość w rotacji Jeziorowców stoi jednak pod wielkim znakiem zapytania. Latem tego roku Lakers wznowią negocjacje z New Orleans Pelicans w sprawie Anthony’ego Davisa.

Niewykluczone, że Ingram zostanie wysłany w pakiecie do Luizjany razem z kilkoma kolegami. Na ten moment jednak pozostaje mu się skupić na powrocie do pełni zdrowia i budowaniu formy przed czwartym sezonem na parkietach NBA. W 52 meczach bieżących rozgrywek notował na swoje konto średnio 18,3 punktu, 5,1 zbiórki i 3 asysty trafiając 49,7 FG% i 33 3PT%.

Wyniki NBA: Game-winner Millsapa, kontuzja McColluma, 40 punktów Bookera


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Max Hertman
Max Hertman
17 marca 2019 14:50

Górny otwór klatki piersiowej?

Kork von Donnersmarck
Kork von Donnersmarck
17 marca 2019 18:02

Jak to co? Liga turecka.

tomekss
tomekss
17 marca 2019 19:49

Będzie kolejnym który pokaże potencjał poza LA?