Wiele wskazuje na to, że James Harden był jednym z głównych powodów, dla których Dwight Howard opuścił Los Angeles Lakers i przed sezonem 2013/2014 trafił do Houston Rockets. W programie „My Expert Opinion” przyznał, że w tym czasie widział w Hardenie młodszą wersję Kobego Bryanta. Choć duet miał wielki potencjał, by stać się jednym z najbardziej dominujących w NBA, ostatecznie nic takiego nie nastąpiło.

Dwight Howard odszedł z Los Angeles Lakers po zaledwie jednym sezonie i trafił do Houston Rockets, gdzie był już wówczas James Harden. Środkowy, który w tym czasie wciąż był jednym z lepszych w NBA, wybrał klub z Teksasu ze względu na Hardena. — Kiedy patrzyłem na Hardena, widziałem w nim młodszą wersję Kobego Bryanta. Nie wiem, dlaczego tak myślałem — powiedział Howard w programie „My Expert Opinion”.

Nie mam nic do Jamesa. Nie twierdzę, że jest słaby czy coś w tym stylu. Jednak w tamtym czasie myślałem, że możemy być kimś na kształt duetu Bryant — Shaquille O’Neal, ponieważ on był młodym obrońcą, który wspina się w hierarchii NBA, a ja byłbym tym doświadczonym środkowym, który już dominował — dodał Howard.

Środkowy podkreślił, iż w tym czasie myślał, że ma większe szanse na zdobycie tytułu z Hardenem w Rockets niż w Lakers. — Patrząc na to z perspektywy czasu, teraz usiadłbym i poważnie przemyślał moją decyzję, nie kierując się tak przesadnie emocjami. Prawdopodobnie zostałbym wówczas w Los Angeles — stwierdził Howard, do których trafił w ramach wymiany z Orlando Magic przed startem sezonu 2012/2013.

W Los Angeles Howard połączył siły z Bryantem, ale nigdy nie był w stanie się z nim dogadać i ostatecznie odszedł do Houston. Howard i Harden grali ze sobą od 2013 do 2016 r. – w rozgrywkach 2014/2015 zdołali awansować do finałów Konferencji Wschodniej, w których przegrali w Golden State Warriors. Howard wrócił do Lakers w 2019 r., wygrywając z nimi jedyne w karierze mistrzostwo.

***

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments