Phoenix Suns jest jedną z najmłodszych drużyn w lidze. Aż 9 podopiecznych trenera Earla Watsona ma 25 lub mniej wiosen. Wczorajszej nocy w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Brooklyn Nets ekipa z Phoenix wystartowała najmłodszą pierwszą piątką w historii rozgrywek w NBA.

Pierwsza piątka trenera Earla Watsona wyglądała tak: Devin Booker (20), Marquese Chriss (19), Alex Len (23), Tyler Ulis (21) i Derrick Jones Jr. (20). Dzięki tak stworzonej formacji, Suns ustanowili nowy rekord w historii NBA. Średni wiek tej piątki wynosi 21 lat i 14 dni. Aby pokazać wagę tego rekordu, tylko jedna drużyna z tegorocznej najlepszej 16 turnieju NCAA ma mniejszą średnią wieku.

Po dobrej pierwszej kwarcie meczu (wygranej 32-22) drużyna z Phoenix nieco opadła z sił. Ostatecznie mecz przegrali wynikiem 126-98. Warto dodać, że trener Earl Watson miał w tym meczu do dyspozycji tylko 9 zawodników. Devin Booker musiał zagrać 40 minut, z kolei Tyler Ulis wspinając się na wyżyny swojej wytrzymałości zagrał aż 45 minut. Mimo trzeciego najsłabszego wyniku w lidze (22-50) kibice Słonecznych mogą być pełni optymizmu. Dla Phoenix ważne jest, żeby Ci młodzi pozostali razem aby zbudować coś wokół ogromu talentu jaki niewątpliwie w nich drzemie.