Milwaukee Bucks sięgali już po pierwsze zwycięstwo w tej serii, wtedy jednak Miami Heat przystąpili do ataku, który całkowicie rywala zaskoczył i pozostawił bez odpowiedzi. Żadna drużyna w historii nie zrobiła wcześniej czegoś podobnego.

Miami Heat prowadzą już 3-0 i są o krok od awansu do finału konferencji. Zespół z Florydy przystępował do czwartej kwarty tracąc 12 punktów. Milwaukee Bucks byli więc w bardzo dobrym położeniu do tego, by odnieść pierwsze zwycięstwo w serii i uciec spod topora. Najwyraźniej jednak podopieczni Mike’a Budenholzera poczuli się zbyt pewnie, bo w trakcie finałowych 12 minut zanotowali na swoje konto zaledwie 13 punktów.

Sam Jimmy Butler notując w czwartej kwarcie 17 oczek był lepszy od całej drużyny z Wisconsin. Giannis Antetokounmpo zanotował tylko 4 oczka i nie był w stanie wyciągnąć swojej drużyny za uszy. Heat pokazali ogromną determinację, ale przede wszystkim mieli wsparcie swojego lidera. Butler po raz kolejny potwierdził, że jest stworzony do gry w takich momentach rywalizacji i wykorzystuje każdy moment słabości swojego przeciwnika.

Heat wrócili z -12 i zdołali zbudować 15-punktową przewagę, co oznacza, że różnica punktów wyniosła aż 27 oczek – to najwięcej w historii czwartych kwart meczów play-off odkąd wprowadzono zegar 24 sekund. W ostatnich 17 minutach meczu, Bucks byli 0/15 z rzutów poza pomalowanym i 0/10 z gry w ostatnich 4 minutach. Czwarte starcie już w niedzielę, czyżby ostatnie w półfinałowej serii, która zapowiadała się na zacięty bój dwóch mocarzy wschodu?