NBA: Hayward rzuca na treningu, ale kiedy wróci do gry?

1
1857

Gordon Hayward złamał rękę 9 listopada w meczu przeciwko San Antonio Spurs. Przeszedł operację, a ponieważ była to ręka nierzucająca, bo lewa, to gracz Celtics może sobie pozwolić na szybszy powrót do treningów.


Gdyby Hayward złamał rękę, którą rzuca, to nie mógłby tak szybko wrócić do treningów. Odczuwałby na pewno ból i potrzebował więcej czasu. Na jego „szczęście” złamał lewą rękę i dwa tygodnie po operacji mógł wznowić treningi rzutowe.

Początkowo sztab medyczny Celtics nie wiedział, czy operacja w ogóle będzie potrzebna. Po konsultacjach stwierdzono jednak, że zabieg będzie najlepszym rozwiązaniem także dlatego, aby zmniejszyć ryzyko nieudanej rehabilitacji i odnowienia się urazu w przyszłości.

Hayward złamania ręki doznał 9 listopada w tej sytuacji:

Przypomnijmy, że Hayward rozpoczął sezon w dobrym stylu, m.in. notując 39 punktów przeciwko Cleveland Cavaliers. Po poprzednim sezonie, w którym kluczowe było dla niego odzyskanie pewności siebie, w rozgrywkach 2019/2020 miał wrócić do formy, jaką prezentował jeszcze w Utah Jazz.

Statystyki Haywarda z tego sezonu:

Początkowo Celtics ogłosili, że przerwa Haywarda potrwa sześć tygodni i zawodnik wróci do gry w okolicy świąt Bożego Narodzenia.

Trener Brad Stevens powiedział, że Hayward czuje się dobrze. – Ma jeszcze nieduży obrzęk na lewej ręce, ale tego się spodziewaliśmy. Wygląda na to, że rehabilitacja przebiega we właściwym tempie – przyznał szkoleniowiec Celtics.

Hayward rzuca do kosza, biega, ma treningi indywidualne, ale nie otrzymał jeszcze zgody na grę w kontakcie z rywalami z uwagi na łatwą możliwość urazu ręki, która dopiero wraca do zdrowia.

Celtics na początku twierdzili, że Hayward wypada z gry na sześć tygodni. Stevens przyznał, że nie pytał lekarzy o to czy zmienił się termin powrotu zawodnika na parkiet. Można przypuszczać, że jeśli on nastąpi, to będzie kilka dni w jedną lub w drugą stronę.

25 grudnia Celtics grają o godz. 18:00 czasu polskiego z Toronto Raptors na wyjeździe. Prestiżowe spotkanie transmitowane na cały kraj, może wtedy właśnie Hayward wróci na parkiet?

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2100!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Tydzień z “Black Friday” zaczynamy od przecen do 50% w oficjalnym sklepie Nike!


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bulls '93
Bulls '93
26 listopada 2019 20:31

Widać jednak asekurację na lewej ręce, jak łapał piłkę to całą moc chwytu przejmował na prawą rękę i dopiero dołączał lewą dłoń.