Plaga zakażeń w ekipie Philadelphii 76ers. Jak donosi Adrian Wojnarowski, Joel Embiid jest kolejnym zawodnikiem ekipy ze wschodniego wybrzeża, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jak długa czeka go przerwa?


Kibice Sixers nie mogą narzekać na brak atrakcji w tym sezonie. Oprócz amerykańskiego sitcomu z Benem Simmonsem w roli głównej i najlepszego bilansu na wschodzie zespół zmagać się musi także z plagą zakażeń koronawirusem. Do wcześniej objętych protokołem zdrowotnym Tobiasa Harrisa, Matisse’a Thybulle’a oraz Isaiaha Joe dołączył właśnie Joel Embiid.

Wszystko wskazuje na to, że 27-latek w izolacji będzie musiał spędzić kolejne 10 dni, chyba że w ciągu 24 godzin przejdzie dwa testy, które okażą się negatywne. Patrząc w kalendarz 76ers Embiid opuścić może nawet pięć spotkań, między innymi z Milwaukee Bucks, czy Utah Jazz. Kuriozalnie jednak ta przerwa niemusi wyjść Kameruńczykowi na złe.

Piętno na grze środkowego odciska nadal bolesny uraz odniesiony w spotkaniu przeciwko New Orleans Pelicans, kiedy to środkowy zderzył się kolanami z Jonasem Valanciunasem. Jo Jo opuścił już z tego powodu w obecnym sezonie jeden mecz, jednakże według doniesień nadal skarży się na ból, ze względu na co miał i tak nie wystąpić w nocy z wtorku na środę w starciu z New York Knicks. Czas kwarantanny, mimo że w odosobnieniu lider 76ers może przeznaczyć na podreperowanie własnego zdrowia.

Nie zmienia to jednak faktu, że ekipa z Filadelfii znajduje się obecnie w bardzo trudnej kadrowo sytuacji. Jeżeli do zawodników objętych protokołem sanitarnym dodamy jeszcze kontuzjowanego Danny’ego Greena, z podstawowej „piątki” Sixers pozostanie nam jedynie świetnie dysponowany w tym sezonie Seth Curry. Z pewnością większa odpowiedzialność spoczywać będzie w najbliższych dniach na również pozostającym w gazie Furkanie Korkmazie oraz Andre Drummondzie, który bez Joela Embiida w składzie pokazał już, że potrafi rozwinąć skrzydła, niczym za starych dobrych lat.

9 KOMENTARZE

 1. No i po co było zmuszać innych do szczepień, skoro te szczypawki guzik dają?
  Żadna cenzura – wasza także – nie zamiecie prawdy pod dywan. Nawróćcie się i przyznajcie do błędu, albo chociaż przyznajcie się do błędu dziennikarze.

  • A Ty Inszy – mocno wykształcony szkoda , że nie dostrzegasz życia, albo jesteś tak zaślepiony , że twój umysł i strach wypiera fakty. Bo w teorii to można wiele napisać ale w praktyce to niestety wygląda całkiem innaczej.

  • Inszy:
   – kiedy ty się wreszcie ockniesz? Tym bardziej, że przecież sam wiele razy podważyłeś sens tych szczepionek 😀 No ale widzę, że dalej wolisz zakłamywać rzeczywistość 😀

   Zresztą tu już nie ma się o co kłócić, bo za chwilę może się rozpętać burza, na którą nikt z nas nie jest gotowy. A przy której te szczepionki i paszporty nie będą już miały żadnego znaczenia.

  • Paszporcik to taka marchewka dla naiwnych. Rok ważności więc można się nim co najwyżej podetrzeć ewentualnie nadaje się do oprawienia w ramki dla kowidian.
   WHO już się ocknęli i już podają do publicznej informacji, że niezaszczepieni powinni mieć też możliwość podróży samolotami, jak argumentują : ludzie z niektórych regionów świata mogą mieć utrudniony dostęp do szczepionek i powinni mieć możliwość podróży lotniczych. Taaa…
   Prawda jest taka, że świeżo zaszczepiony może stworzyć problem na pokładzie i wtedy co? Przymusowe lądowanie. Tak jak jeden chłopak, którego trafił paraliż jadąc autostradą wracając ze szczepienia .
   Jak się poszuka to takich przypadków jest multum, tylko są cenzurowane i yt szybko usuwa. Taki to rzetelny dostęp do informacji na temat szczepień i ewentualnych nopów.

  • Nie zakłamuję rzeczywistości, tylko mam pojęcie jak szczepionka (każda) działa i że nie jest magiczną barierą dającą +100 do obrony. Wy natomiast macie całkowicie błędne przekonanie, oparte tylko na własnej fantazji, że właśnie tak ma działać, albo jest całkowicie nieskuteczna, a w domyśle również groźna.
   To jest czystej wody głupota. Bo nie jest nią brak wiedzy na jakiś temat, w końcu zawsze można się doedukować, jest nią silne przekonanie, że brak wiedzy jest drogą do jakiejś wyższej prawdy.

  • Inszy:
   – właśnie zakłamujesz i idziesz w zaparte 😀

   Tymczasem z autopsji w gronie znajomych miałem niedawno przykład, jak jest ze skutecznością tych szczypawek – zmarła na cowid osoba dzień po zarażeniu, choć była szczepiona. Także to nie są fantazje, a szara rzeczywistość.
   Tak więc zdejmij klapki z oczu.

 2. Inszy:
  W sumie to nawet cię rozumiem, bo zależność od systemu zmusza cię do tańczenia tak, jak ci się przygrywa. Nie ważne co osobiście myślisz. Także pretensji czy żalu itp. nie mam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here