Jednym z kroków do odniesienia przez Boston Celtics sukcesu, było wytransferowanie Granta Williamsa, który choć był ważną częścią składu, to nie robił różnicy na miarę walki o mistrzostwo. Williams przeniósł się do Dallas Mavericks, gdzie miał problem z aklimatyzacją i opuścił drużynę zimą tego roku. Co więc robił w szatni C’s po mistrzostwie? 

W pewnym momencie kamery w szatni świętujących Boston Celtics złapały moment, w którym Grant Williams – zawodnik Charlotte Hornets – świętował ze swoimi byłymi kolegami mistrzostwo NBA. W gruncie rzeczy nie ma w tym nic złego. Dobrze zna chłopaków, którzy sięgnęli po tytuł. Jednak według Austina Riversa, który w ostatnim czasie aktywnie komentuje rzeczywistość NBA, zachowanie Williamsa było “niestosowne”.

Grant Williams został stamtąd wytransferowany i co jeszcze ciekawsze, został wytransferowany przez drużynę, która była w drugiej szatni – zaczął Rivers. – Nie bierz tego do siebie, ale nie powinno Cię tam być… Człowieku, Celtics grali znacznie lepiej, gdy Cię oddali i Dallas też grali znacznie lepiej po Twoim transferze. Nie chcę występować przeciwko Grantowi, ale nie powinno Cię być w tej szatni – dodał. 

Rivers sam przez to przeszedł. – Odszedłem z Denver i rok później zdobyli mistrzostwo. Myślałem, że to samo się stanie w tym roku z Minnesotą – kontynuuje. – Nie pojechałem do Denver, by oglądać, jak zdobywają tytuł. Nie chciałem z nimi świętować mistrzostwa. Czy Ty straciłeś rozum? Wszystkim wysłałem wiadomości z gratulacjami, ale nie będę z nimi świętował. Oni mnie przehandlowali, niczego nie wygrałem. Obecność Granta w tej szatni była dziwna, ale dokładnie tego się po nim spodziewałem – skończył. 

Williams dla Celtics rozegrał wiele dobrych meczów, ale ostatecznie Brad Stevens – sternik C’s uznał, że nie jest graczem, którego ekipa potrzebuje, by sięgnąć po mistrzostwo. W Dallas doszli do tego samego wniosku po sześciu miesiącach zawodnika z drużyną. Obecnie 25-latek reprezentuje barwy Charlotte Hornets. W 29 meczach dla zespołu z Karoliny Północnej notował najlepsze w karierze 13,9 punktu, 5,1 zbiórki i 3,2 asysty trafiając 50,3% z gry oraz 37,3% za trzy. PROBASKET na WhatsAppie

Czy wiesz, że PROBASKET ma kanał na WhatsAppie? Chcielibyśmy go rozwijać, ale nie uda nam się to bez Waszej pomocy!

Kanały na WhatsAppie to nowa forma komunikacji. Można powiedzieć, że jednokierunkowa, dlatego, że nie ma możliwości ich komentowania. Jedni powiedzą, że to bez sensu, a dla drugich może to się okazać bardzo ciekawe rozwiązanie, gdzie nie będą rozpraszać ich opinie innych osób.

Dla nas ważne jest też to, że chcielibyśmy przekroczyć granicę 1000 obserwujących. Wtedy WhatsApp sam zacznie nas promować w wyszukiwaniach. Więc jeśli tylko korzystasz z WhatsAppa i lubisz czytać PROBASKET, to prosimy o zaobserwowanie naszego kanału. Dziękujemy.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments