Zespół z San Francisco w trzecim meczu serii z Memphis Grizzlies rozbił rywala budując wysokie prowadzenie w drugiej połowie meczu. Ostatecznie podopieczni trenera Steve’a Kerra zdobyli 142 punkty, czym pobili swój własny rekord.

Początek był niemrawy i to Memphis Grizzlies zbudowali dwucyfrowe prowadzenie. Jednak komendy trenera Steve’a Kerra dobrze na jego zawodników podziałały. Golden State Warriors wrócili do rywalizacji i od drugiej kwarty spotkanie układało się tak, jak sobie to zaplanowali. Po raz kolejny dali o sobie rywalowi znać w trzeciej kwarcie. W ich firmowym stylu zbudowali wysokie prowadzenie, którego nie odpuścili do końca spotkania.

Obrona Memphis Grizzlies była bezradna. Na domiar złego urazu kolana doznał Ja Morant. Warriors rzucili 142 punkty i wyszli w serii na prowadzenie 2-1. Według StatMuse, 142 punkty zdobyte w meczu play-off to najwyższy wynik ery Stephena Curry’ego i spółki. W całym meczu rzucali 63% z gry, 52% za trzy i 91% z linii rzutów wolnych. True Shooting% (uwzględnia zdobyte punkty w odniesieniu do liczby rzutów, przy czym rzuty wolne liczone są tu z odpowiednio mniejszą „wagą” pojedynczego rzutu) Warriors to niesamowite 76,1%, co daje drugi najwyższy wynik w historii NBA!

Co więcej, Warriors są drugim zespołem w historii play-offów, który w całym meczu rzucał minimum 60 FG%, 50 3PT% i 90% z wolnych. W 2001 roku podobna sztuka udała się Philadelphii 76ers. Zatem ekipa Steve’a Kerra dobrze otworzyła serię przeciwko Memphis Grizzlies przed własną publicznością. Teraz wiele zależy od tego, czy na kolejny mecz gotowy będzie Ja Morant. W serii z GSW prezentuje się ze znacznie lepszej strony, niż w serii z Minnesotą Timberwolves, zatem wiele od niego zależy.

Kwartet Curry (30 punktów), Poole (27 punktów), Thompson (21 punktów) i Wiggins (17 punktów) gra wspólnie dopiero pierwsze play-offy. Już teraz dysponują niezwykłą siłą po obu stronach parkietu i stanowią kolejną odsłonę tzw. death-lineup. W San Francisco mają na czym budować, ale Grizzlies z pewnością będą mieli gotową odpowiedź.