Widowiskowymi akcjami i emocjami z czwartkowej rywalizacji Spurs z Bucks spokojnie moglibyśmy obdzielić kilka innych spotkań. Długo wyczekiwany pojedynek liderów obu zespołów nie zawiódł, a po spotkaniu obaj Panowie wymienili się uprzejmościami na najwyższym poziomie.

Pierwszy bezpośredni pojedynek Giannisa Antetokounmpo i Victora Wembanyamy nie zawiódł. Faworyzowani Bucks z problemami pokonali San Antonio Spurs, losy spotkania rozstrzygając dopiero w ostatniej minucie. – To był naprawdę ciekawy mecz – przyznał z uśmiechem na konferencji sam trener ekipy z Milwaukee Adrian Griffin.

Na oglądających spotkanie co rusz czekały rodzynki w postaci efektownych akcji po obu stronach. Zaczął Victor Wembanyama, który w drugiej kwarcie zagrał alley-oppa do samego siebie po podaniu od tablicy.

W dniu swoich 20. urodzin Wemby nie zwalniał tempa. W trzeciej kwarcie podkoszowy zakończył kontrę po przełożeniu piłki za plecami wsadem nad Brookiem Lopezem.

Giannis odpowiedział mu kilkanaście minut później. Dwie trójki z rzędu w końcówce czwartej kwarty okazały się być na wagę złota dla Bucks i pozwoliły im pozostać w meczu.

W ostatniej minucie spotkania Wemby zdążył efektownie zablokować jeszcze gwiazdora Bucks, jednak Spurs nie zdołali odrobić strat.

Jest wyjątkowy – przyznał Grek. – Będzie niesamowicie dobrym graczem. Gra we właściwy sposób. Gra, aby wygrywać. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego, kogoś takiego, jak on – dodał.

Takie słowa to zawsze dodatkowa motywacja i wiem, że mogę rywalizować z takimi, jak on – zareagował na słowa rywala Wembanyama. – To był świetny pojedynek – dodał, przyznając również, że Giannis był zawodnikiem, na którym wzoruje swoją grę.

Bucks zakończyli bilansem 2-0 serię bezpośrednich pojedynków ze Spurs w tym sezonie, pierwsze spotkanie, w którym na parkiecie nie zobaczyliśmy Victora, wygrywając stosunkowo łatwo. W swoim debiutanckim sezonie Wemby notuje średnio 19,2 punktów, 10,1 zbiórek i 3,2 bloki na mecz.