Dość niefortunne sformułowanie padło z ust Kevina Garnetta. Według byłego zawodnika m.in. Boston Celtics, lider Los Angeles Lakers może korzystać z produktów kontrowersyjnego BALCo. LeBron James nigdy nie miał problemów z testami antydopingowymi i niewykluczone, że KG po prostu palnął coś bez dokładnego przemyślenia sprawy. 


NBA przywiązuje dużą wagę do testów antydopingowych. LeBron James nigdy się pod tym kątem włodarzom ligi nie naraził, choć jego przygotowanie fizyczne jest absolutnie nadzwyczajne. Jest w trakcie swojego 21. sezonu na parkietach NBA, a nadal dysponuje ogromną siłą, która pozwala mu stwarzać przewagę. Nietrudno więc wysunąć wniosek, że LeBron na etapie treningu wspomaga się środkami, które przyspieszają pewne procesy w organizmie. 

Kevin Garnett w trakcie podcastu z Paulem Pierce’em postawił się podzielić przemyśleniem, którego prawdopodobnie nie do końca przeanalizował. Panowie rozmawiali na temat tego, czy Bronny byłby w stanie rywalizować ze swoim ojcem w grze jeden na jednego. Pierce był przekonany, że tak, Garnett z kolei twierdził, że nie i próbując wzmocnić swój argument, stwierdził, że James stosuje niedozwolone środki. 

Jego ojciec stosuje te BALCo. Jest na jakimś nowym produkcie – tak możemy przetłumaczyć słowa Garnetta. Czym jest BALCo? To kontrowersyjne centrum odżywania dla sportowców, którego siedziba znajduje się w Kalifornii. Według Amerykańskiej Agencji Antydopingowej, w laboratoriach testuje się sterydy anaboliczne oraz inne niedozwolone środki zwiększających wydajność organizmu. James miałby być jednym z klientów?

Garnett nie powiedział tego w szerszym kontekście; nie przedstawił żadnych dowodów. Po prostu wypalił kontrowersyjną sugestią zapewne wychodząc z założenia, że ta nie jest w żaden sposób groźna. James nigdy nie miał problemów z testami antydopingowymi. Nigdy nie przyłapano go na środkach zwiększających wydajność. Cały czas powtarza, że kluczem do długowieczności jest regularny trening, odpowiednia dieta oraz sen. 


Szukasz tabeli NBA? Zawsze aktualną tabelę NBA znajdziesz tutaj.


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  27 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments