Były szkoleniowiec Chicago Bulls – Fred Hoiberg – został dziś przewieziony do szpitala i poddany badaniom mającym na celu zweryfikować ewentualną obecność wirusa COVID-19. Podczas spotkania uniwersyteckiej ligi NCAA 47-latek poczuł się gorzej i opuścił halę jeszcze przed końcową syreną.


Po zakończeniu przygody z NBA Hoiberg objął stanowisko trenera Nebraska Cornhuskers. Jego zespół mierzył się dziś z Indianą Hoosiers. W trakcie spotkania szkoleniowiec nie wyglądał jednak najlepiej, lecz mimo to pozostawał na ławce w towarzystwie sztabu.

W ostatnich minutach drugiej połowy meczu Hoiberga przetransportowano do szpitala, gdzie został wnikliwie przebadany. Testy wykazały obecność wirusa grypy typu A. Szkoleniowiec został zwolniony ze szpitala i powrócił do hotelu, w którym przebywa jego zespół.

W oficjalnym komunikacie Uniwersytetu Nebraska czytamy, że 47-latek był pod opieką sztabu medycznego jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, który zezwolił mu na udział w meczu. Stan Hoiberga miał pogorszyć się dopiero w trakcie pojedynku.

– Przed dzisiejszym spotkaniem męskiej koszykówki Nebraska – Indiana w turnieju konferencji Big Ten trener Nebraski, Fred Hoiberg był badany przez sztab medyczny. Jego stan pogorszył się wraz z trwającym meczem. W celach zapobiegawczych opuścił on ławkę rezerwowych pod koniec drugiej połowy. Hoiberg został następnie przetransportowany do szpitala Sidney & Lois Eskenazi w Indianapolis w celu dalszej oceny. U Hoiberga wykryto wirus grypy typu A. Został zwolniony ze szpitala i powrócił do hotelu, w którym przebywa jego zespół – informuje Uniwersytet Nebraski.

W przeszłości Hoiberg miał już poważniejsze problemy zdrowotne. W 2005 i 2015 roku przechodził on operacje na otwartym sercu w celu wymiany zastawki aortalnej.

2 KOMENTARZE

  1. No i dziad swoje, baba swoje.
    COVID-19 jest nazwą choroby!!
    Dokładnie rzecz biorąc, skrótem od angielskich słów oznaczających: CHOROBA POWODOWANA przez KORONAWIRUSA ODKRYTEGO w 2019 ROKU.

    Wirus nazywa się inaczej: SARS-CoV-2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj