Frank Vogel będzie nowym trenerem Los Angeles Lakers. Ma podpisać trzyletnią umowę, a jednym z jego asystentów będzie Jason Kidd. To oznacza koniec kompromitujących historii na temat zatrudniania przez Lakers szkoleniowca, ale czy oznacza koniec kompromitacji klubu?


Kim jest Frank Vogel? Kibice pamiętają go przede wszystkim z pracy w Indiana Pacers, gdzie dwa razy z rzędu grał w finale konferencji. Co ciekawe, trzy razy jego zespół był eliminowany przez drużynę LeBrona Jamesa.

Vogel był głównym trenerem w NBA przez niespełna osiem sezonów (Pacers 2011-2016, Magic 2016-2018), a wcześniej przez osiem lat pracował jako asystent w Pacers, Sixers i Celtics. Jest szanowanym w NBA trenerem, ale rola szkoleniowca Los Angeles Lakers będzie dla niego ogromnym wyzwaniem.

Czy poradzi sobie z osobowością LeBrona? Czy zostanie przez LeBrona zaakceptowany? Jak odbiorą go kibice Lakers? Jaki będzie miał wpływ na budowanie drużyny? Czy będzie to właściwa koncepcja? Czy w jego decyzje i koncepcję wtrącać się będą zarządzający klubem? Jak zachowa się w momencie pierwszego kryzysu, bo mediom i kibicom nie umknie żaden szczegół, żadne krzywe spojrzenie LeBrona na niego i na odwrót.

Vogel ukończył Uniwersytet Kentucky (kierunek biologia), ale nie grał w drużynie trenera Ricka Pitino. Wcześniej występował w junior college na poziomie dywizji trzeciej. W Kentucky bardzo starał się o pracę przy zespole, bo chciał się uczyć od Pitino. Najpierw dano mu rolę „menedżera studentów”, czyli osoby, która pomaga zawodnikom w wielu sprawach, a po ukończeniu szkoły został koordynatorem video w zespole Kentucky Wildcats.

Duży wplyw na decyzję Lakers o zatrudnieniu Vogla miał Kurt Rambis oraz fakt, że Phil Jackson brał pod uwagę jego kandydaturę w Nowym Jorku (przed zatrudnieniem Jeffa Hornacka).

W Lakers wciąż nie ma lidera z wizją. Doświadczonego, byłego zawodnika lub menedżera, który określiłby kierunek w jakim klub i drużyna powinny podążać. Właścicielka Jeanie Buss słucha Kurta Rambisa i jego żony Lindy oraz Roba Pelinki (byłego agenta sportowego). Wcześniej słuchała Magica Johnsona, ale ten nieoczekiwanie uciekł z tonącego statku. Magic jest legendą Lakers i mało osób mówi to głośno, ale do pracy na wysokim stanowisku w tak rozbudowanej organizacji się nie nadaje. Magic zawsze lubił błyski fleszy i wydawało mu się, że swoim uśmiechem uda mu się oczarować świat za kulisami NBA. Okazało się jednak inaczej.

Jedyny plus tej sytuacji dla Lakers? Zareagowali szybko na kryzys w mediach. Po tym jak okazało się, że Tyronn Lue odrzucił ich ofertę (Lue chciał pięcioletniej umowy, a klub zaoferował mu trzyletnią), szybko znaleźli jego następcę.

Asystentem Vogla będzie Jason Kidd. Sytuacja wygląda na oczywistą. Zatrudniają Kidda, aby w razie niepowodzenia przejął rolę szkoleniowca Lakers. 

Dave McMenamin z ESPN zauważył, że tak jak do tej pory media będą śledzić każdy ruch LeBrona „a co jeśli kamera uchwyci dyskusję Jamesa z Kiddem, a nie Voglem w końcówce?„. To przecież da pretekst do spekulacji i podważaniu roli głównego szkoleniowca.

Warto przypomnieć o jeszcze jednej rzeczy! Rekomendacja Phila Jacksona może się LeBronowi nie spodobać. Trzy lata temu Jackson w wywiadzie opowiedział historię o tym James grając w Miami chciał po meczu zostać w Cleveland na noc. Trener Erik Spoelstra nie wiedział co ma z tym zrobić, a Jackson stwierdził, że nie można pozwolić LeBronowi i jego kumplom rządzić klubem. Na określenie „ziomków” LBJ’a użył słowa „posse”, co zostało bardzo źle odebrane i potraktowane jako obraźliwe i rasistowskie. Po tych słowach James powiedział, że stracił cały szacunek do legendarnego trenera Bulls i Lakers. Pisał o tym Michał Kajzerek tutaj.

Przypomnijmy, że trenerem Lakers mieli być: Monty Williams (wybrał Phoenix Suns), Tyronn Lue (chciał pięcioletniej, a nie trzyletniej umowy), Jason Kidd (został asystentem Vogla). Pojawiały się też takie nazwiska jak: Juwan Howard, J.B. Bickerstaff, Lionel Hollins.

Czy wiecie, że Los Angeles Lakers to najgorsza drużyna w NBA w ostatnich sześciu latach? W marcu pisał o tym tutaj Damian Puchalski.

Czy trener Frank Vogel to dobry wybór dla Los Angeles Lakers?

View Results

Loading ... Loading ...

Czy wiesz, że na stronie PZBUK możesz oglądać mecze NBA NA ŻYWO?

Dostęp do transmisji meczów NBA na stronie PZBUK ma każdy zarejestrowany użytkownik, który ma minimum złotówkę na koncie gracza. Transmisje są dostępne zarówno w przeglądarce na komputerach, jak i w telefonach komórkowych. Mecze NBA są z oryginalnym amerykańskim komentarzem – zdarza się, że mecz jest bez komentarza.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości strony PZBUK, to zwróć uwagę na specjalną ofertę powitalną.

Jeśli postawisz swój pierwszy zakład za minimum 50zł i po kursie 1,8 lub większym, to niezależnie od tego czy ten zakład wygra czy przegra, przy kolejnym logowaniu dostaniesz od PZBUK dodatkowy darmowy zakład o wartości 50zł – do wykorzystania oczywiście w serwisie PZBUK.

Co ciekawe PZBUK jako jedyny bukmacher na rynku nie ma warunków obrotu dla darmowego zakładu. Czyli, jeśli zagrasz za minimum 50zł po kursie co najmniej 1,8, to przy kolejnym logowaniu otrzymasz darmowy zakład 50zł – wszystkie wygrane z niego możesz od razu wypłacić na konto lub grać dalej, to będzie Twoja decyzja.

Aby korzystać ze strony PZBUK należy mieć skończone 18 lat.
10 KOMENTARZE

  1. Buhahaa pamiętam Voegla z czasów Indiany i jego Play Offs bodajże z Toronto. Przecież on tam siedział na ławie i marnował prowadzenia +30 pkt. Żadnej reakcji, tylko siad z rozdziawiona paszczą…To nie jest żaden trener i zostanie szybko zwolniony. Kidd gratuluję objęcia fotela głównego szkoleniowca! (Oficjalnie po max 6 miesiącach).

    • Buahaha – Jeszcze nie skończył się sezon 2018/19 a dzieciaczek już wie co będzie w następnym sezonie. Brawo

    • @Alonzo , Bo się znam na koszu i rozumiem to, co oglądam, a ty się trzep dalej do monitora mentalny sebixie

  2. Vogel to trener o najlepszych schematach defensywnych w lidze. Na 6 lat w Indianie, dwa razy miał najlepszą obronę, nigdy nie wypadł z 12. Ma najlepszy BBall index obronny ze wszystkich czynnych trenerów. W OM miał bardzo młodą drużynę bez walorów defensywnych.

    Co jest w stanie zmienić trener w grze LBJ? Nic, LBJ to system sam w sobie. Ale dostając zespół z elitarną obroną, mogą zajść daleko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here