Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami poznaliśmy nowego trenera New York Knicks. Po wielu rozmowach przeprowadzonych z potencjalnymi kandydatami wybór padł na Davida Fizdale, byłego trenera Memphis Grizzlies.


David Fizdale spotkał się w pierwszych dniach maja z włodarzami New York Knicks, aby dopełnić formalności w sprawie kontraktu. Umowa z nowym trenerem została podpisana na cztery lata. Fizdale w sezonie 2016/2017 objął stanowisko głównego trenera w Memphis Grizzlies. Wcześniej był asystentem w trzech innych klubach, Golden State Warriors, Atlancie Hawks oraz Miami Heat .

Fizdale został zwolniony z Memphis Grizzlies na początku kończącego się właśnie sezonu. Osiem porażek z rzędu oraz konflikt z jednym z liderów Memphis, Marcem Gasolem, sprawił że zespół podziękował nowemu trenerowi Knicks za współpracę.

Mimo ogólnego szacunku wobec Fizdale’a oraz jego pracy trenerskiej nie wydaje się, aby Knicks już w przyszłym roku osiągnęli jakiś przełomowy sukces. Najważniejszą sprawą jest powrót do gry lidera Nowojorczyków, Kistapsa Porzingisa, który zerwał więzadła w kolanie przed tegorocznym Meczem Gwiazd i wciąż nie wiadomo, kiedy wróci do gry.

Wyniki NBA: Cavs i Celtics dwa kroki od finału, fenomenalny LeBron James

 Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cormac
cormac
4 maja 2018 14:01

byli M.Jackson, Budenholzer czy nawet Stackhause (sukcesy w G-League) a wzięli gościa który z hukiem wyleciał z Grizzlies… NYK LOGIC

jump
jump
4 maja 2018 14:08
Odpowiedz  cormac

no właśnie…
chyba, że chcą faktycznie podtankować, a jeśli tak, to po co aż 4-letni kontrakt ??

Grizzfan
Grizzfan
4 maja 2018 22:07
Odpowiedz  cormac

Wyleciał nie wyleciał, został kozłem ofiarnym debilnych decyzji zarządu. Ponoć konflikt z Gasolem mu zaszkodził, szkoda tylko że po odejściu Fizdalea Grizz grali jeszcze większy piach. Patrząc na to gdzie Miśki były rok wczeŝniej gdy Conley był zdrowy, raczej uznałbym ten ruch za początek dobrych zmian.

NYKnicks#
NYKnicks#
4 maja 2018 21:44

Straszny kibel jest w tej organizacji… bez znaczenia zupełnie kto został trenerem i tak się tego nie da dźwignąć. Jak w burdelu nie ma dochodu to się wymienia panienki a nie łóżka.

Condr
Condr
5 maja 2018 10:11
Odpowiedz  NYKnicks#

W Knicks dochód jak się okazuje jest bardzo okazały … dlatego ktoś w końcu musi to dźwignąć.

Condor
Condor
5 maja 2018 10:09

Środowisko NY bardzo dobrze przyjęło to zatrudnienie. Fiz ma opinię trenera rozwijającego młodych graczy z dobrym warsztatem defensywnym. Zawodnicy cenią jego podejście do pracy. Obecni gracze Knicks również dobrze przyjęli ten ruch. Być może jako wieloletni fan Knicks nie jestem obiektywny ale po ostatnich kilku latach głupich decyzji FO ostatnio widzę światełko w tunelu . Wydaje mi się, że Fiz będzie pasował do młodych Knicks. Kluczem będzie zdrowie Porzilli i draft. Mam nadzieję, że w końcu przebudowa ruszy w dobrym kierunku.