Yogi Ferrell był już dogadany z Dallas Mavericks, ale ostatecznie wycofał się z umowy i porozumiał z Sacramento Kings. Negocjację nowego kontraktu zakończył też Nemanja Bjelica, który zrezygnował z Filadelfii i przystał na propozycję Vlade Divaca. Natomiast Michael Beasley pomoże… LeBronowi Jamesowi.

Z najciekawszych wieści ta na pewno bardzo elektryzująca. Michael Beasley ostatecznie znalazł zatrudnienie w NBA na kolejny sezon i związał się kontraktem z Los Angeles Lakers. Zawodnik ustalił warunki rocznego kontraktu za 3,5 miliona dolarów, czyli nieco więcej niż minimalna kwota. LAL wykorzystali tzw. room-exception, by zakontraktować skrzydłowego. Ten w rotacji Luke’a Waltona będzie zapewne funkcjonował jako wsparcie z ławki rezerwowych.

To ciekawy wybór przez Magica Johnsona. Na pewno nie ułatwił zadania Waltonowi, który będzie miał w szatni przekrój różnych osobowości od Lance’a Stephensona, Rajona Rondo po JaVale’a McGee. W takich okolicznościach rola LBJ-a jako lidera grupy będzie miała jeszcze większe znaczenie dla ostatecznego sukcesu tej grupy. Beasley ma 29 lat. Powinien być w najlepszym momencie swojej kariery. W poprzednich rozgrywkach rozegrał dla New York Knicks 74 mecze i notował średnio 13,2 punktu, 5,6 zbiórki trafiając 50,7 FG% i 39,5 3PT%.

Z kolei Sacramento Kings porozumieli się w sprawie podpisania dwóch zawodników. Yogi Ferrell zrezygnował z umowy przedstawionej przez Dallas Mavericks i niemal natychmiast uzgodnił z Kings warunki 2-letniego kontraktu za 5,3 miliona dolarów. Z kolei Nemanja Bjelica zakończył swoje negocjacje na 3-letnim porozumieniu za 20,5 miliona dolarów. Można powiedzieć, że generalny menadżer Kings – Vlade Divac specjalizuje się w przekonywaniu graczy do zmiany zdania już po tym, gdy ci podjęli decyzję. Bjelica jedną nogą był już w drużynie z Miasta Braterskiej Miłości.

Z kolei Phoenix Suns wytransferowali Jareda Dudleya i pick z drugiej rundy draftu 2021 do Brooklyn Nets w zamian za Darrella Arthura. W Arizonie planują wykupić umowę Arthura. Ten za kolejny sezon powinien zarobić 7,5 miliona dolarów. Niewykluczone, że to samo zrobią Nets z Dudleyem, który ma 9,5 miliona w swojej umowie. W międzyczasie Suns pozyskali z Filadelfii Richauna Holmesa. Dzięki temu 76ers mogli podpisać 4-letnią umowę z Jonah Boldenem, którego wybrali w drugiej rundzie ostatniego draftu.

Wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike – ponad 2000 produktów w promocji!


Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments