Luka Doncic rozegrał dwa fenomenalne mecze przeciwko LA Clippers. W obu starciach zanotował średnio 35,0 punktów, 8,5 zbiórek oraz 9,0 asyst. Jego dominacja nad Clippers trwa zatem w najlepsze, gdyż trudny do zastopowania, był już w trakcie ubiegłorocznych playoffów. W swoich pierwszych ośmiu playoffowych występach Słoweniec zanotował fantastyczne statystyki. Niektóre okazały się nawet lepsze od tych, jakie na podobnym etapie kariery notowali Jordan i James. Luka Magic nie przestaje zachwycać.

Doncic w ośmiu dotychczasowych występach fazy playoffs zdobył 256 punktów, zebrał 76 piłek oraz rozdał 70 asyst. Gwiazdor Mavs stał się zatem pierwszym zawodnikiem w historii NBA, któremu udało się zgromadzić na swoim koncie minimum 250 punktów, 70 zbiórek oraz 70 asyst w zaledwie ośmiu pierwszych posezonowych występach.

Analizując cyferki Jordana i Jamesa możemy dojść do wniosku, że Doncic to rzeczywiście złote dziecko Mavs, którego inne drużyny mogą im tylko pozazdrościć. Rozgrywający Dallas okazuje się lepszy od MJ-a i LBJ-a w aż dwóch statystykach. Skala talentu młodego Słoweńca jest naprawdę oszałamiająca.

Jordan w swoich pierwszych playoffowych meczach rzucił 283 punkty, jednak zebrał tylko 48 piłek i dograł 58 asyst. Do 76 zbiórek i 70 asyst Luki sporo mu zatem zabrakło. Średnie statystyki MJ-a w tych występach to 35,4 punktów, 6,0 zbiórek i 7,3 asyst.

Gorszym zbierającym i podającym od Luki okazał się również LeBron James. Gwiazdor Lakers, podczas gry dla Cavaliers, rzucił co prawda więcej punktów niż Doncic (266), jednak zebrał tylko 63 piłki oraz rozdał 45 asyst. Średnie z tych meczów to 33,3 punkty, 7,9 zbiórek i 5,6 asyst.

Statystyki Doncica są zatem mocno zaskakujące. 22-latek notuje linijkę na poziomie 32,0 punktów, 9,5 zbiórek i 8,8 asyst na mecz. Luka pokazuje, że ma wszelkie atuty ku temu, by w hierarchii największych gwiazd NBA wspiąć się naprawdę wysoko. Młody gwiazdor już teraz pisze piękną historię, a większość lat kariery ma przecież wciąż ma przed sobą. Dirk Nowitzki ma godnego następcę.

2 KOMENTARZE

  1. Oglądałem mecz na żywo. Największe wrażenie robi jednak wykonywanie rzutów osobistych.
    Spudłować dwa po kolei, trafić 2 z 7, to nie byle co!

    • Podszywacz to jak to ?raz wychwalasz go z jednego nicka a potem z drugiego obśmiewasz jego osobiste ?oj nie ładnie podszywacz ,nie ładnie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj