To dziś! W nocy z piątku na sobotę odbędzie się pojedynek dwóch najlepszych w tym sezonie zawodników w NBA, dwóch liderów najlepszych drużyn swoich konferencji, a więc LeBrona Jamesa i Giannisa Antetokounmpo. Początek spotkania Los Angeles Lakers – Milwaukee Bucks o godz. 4:30. Dziś w nocy aż 10 meczów w NBA!

Zapowiedź NBA: Lakers – Bucks godz. 4:30 (noc z piątku na sobotę)

• Bucks są najlepszą drużyną Wschodu (bilans 53-9), ale też całej NBA.
  • Lakers zajmują 1. miejsce na Zachodzie z bilansem 47-13.
  • Bucks i Lakers grali 19 grudnia. Zespół z Milwaukee wygrał u siebie 111:104. Statystyki z tamtego meczu znajdziecie tutaj. Giannis rzucił wtedy 34 punkty i zaliczył 11 zbiórek. Anthony Davis zdobył wtedy 36 punktów i miał 10 zbiórek, a LeBron James zaliczył triple-double: 21 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst.
  • Do Lakers dołączył właśnie Dion Waiters. Piszemy o tym tutaj.
  • LeBron James twierdzi, że jego celem nie jest nagroda MVP sezonu zasadniczego (piszemy o tym tutaj), ale tego, że dziś zaliczy bardzo dobry występ możemy być prawie pewni. Zawsze mobilizuje się na takie prestiżowe mecze. Pytanie czy uda mu się poprowadzić Lakers do zwycięstwa?
  • Obie drużyny powinny wystąpić w optymalnych składach. W Bucks George Hill ma nieduże problemy ze zdrowie, a w Lakers Alex Caruso i Anthony Davis.
  • Giannis jest liderem drużyny w najważniejszych kategoriach. Jest też głównym kandydatem do nagrody MVP. Wyobraźcie sobie, że kurs na zwycięstwo Giannisa w głosowaniu na MVP według ekspertów eWinner wynosi zaledwie 1,10. Drugi w tej klasyfikacji jest LeBron – kurs jest bardzo wysoki – 10,86. To oznacza, że Giannis jest murowanym faworytem do tej nagrody.
    Liderzy obu drużyn:
  • Statystyki obu drużyn:
  • Ostatnie pięć meczów obu drużyn:
  • Bucks przegrali w poniedziałek w Miami 89:105. Gracze Heat zatrzymali Giannisa na zaledwie 13 punktach! W środę jednak Grek poprowadził Bucks do wygranej nad Pacers – zdobył 29 punktów w 28 minut.
  • Lakers wygrali dziewięć z ostatnich 10 spotkań. Jedyna porażka przydarzyła im się w sobotę z Grizzlies. Przegrali w Memphis 88:105.
  • Anthony Davis poprowadził Lakers do wygranej w ostatnim meczu przeciwko Sixers. Zdobył 37 punktów i miał 13 zbiórek. Lakers przegrywali w drugiej kwarcie różnicą nawet 13 punktów, ale do przerwy prowadzili już 11 punktami. Davis zdobył 18 z 37 punktów właśnie w drugiej kwarcie (7/7 w rzutach z gry), a Lakers wygrali tę odsłonę z Sixers 37:19.
  • Faworytami tego spotkania są gracze Bucks. Kurs na ich wygraną wynosi 2,00, a Lakers 2,04 (może się zmieniać w ciągu dnia, dlatego aktualny znajdziecie na stronie eWinner.pl).
  • Początek meczu LakersBucks dziś w nocy o godz. 4:30.
  • Czy wiesz na czym polega „zakład bez ryzyka” w eWinnerPo założeniu konta i depozycie, pierwszy “zakład bez ryzyka” polega na tym, że w zależności od wysokości zakładu otrzymamy zwrot tej kwoty na nasze konto gracza pomniejszoną o 12% podatku (zwrot jest w formie bonusu). Minimalna kwota takiego pierwszego zakładu musi wynosić 20zł, a maksymalna 150zł – ALE! Dla Czytelników PROBASKET po wpisaniu przy rejestracji kodu PROBASKET maksymalna kwota zwrotu wynosi 170zł. W regulaminie jest dokładnie opisane na czym polega bonus. Link do rejestracji na eWinner tutaj.