Jesteśmy już po ostatnim dniu, w którym zespoły mogły negocjować porozumienie z zawodnikami w sprawie przedłużeń kontraktów. W kilku przypadkach skończyło się to sukcesem, a pozostali muszą zaczekać na kolejny off-season, gdy trafią na rynek wolnych agentów. 

Wspólnie piątkę mogli sobie przybić Jonathan Isaac oraz Markelle Fultz – młodzież z Orlando Magic. Pierwszy pomimo tego, że rehabilituje kolano po zerwaniu więzadła, podpisał 4-letni kontrakt za 80 milionów dolarów. Drugi z kolei dogadał się w sprawie 3-letniej umowy za 50 milionów. Obaj są na Florydzie postrzegani jako gracze, wokół których Magic chcą budować swoją przyszłość. 

Z kolei w Los Angeles szampana otwierał Luke Kennard, który dogadał się z LA Clippers w sprawie 4-letniego kontraktu za 56 milionów dolarów. Strzelec trafił do drużyny w wymianie z Detroit Pistons i ma zastąpić Landry’ego Shameta jako dobry strzelec za trzy i solidny defensor. Ostatni rok Kennard spędził na powrocie do pełni zdrowia, ale w LAC byli gotowi dać mu kredyt zaufania. 

To samo dotyczy OG’ego Anunoby’ego, co do którego w Toronto mają spore oczekiwania. Raptors wierzą, że to gracz, który przejmie na siebie dużą część obowiązków zarówno po atakowanej, jak i bronionej stronie parkietu. W jego rozwój zainwestowali 72 miliony dolarów. Umowa zawodnika wejdzie w życie wraz z sezonem 2021/2022. Podobnie postąpili w San Antonio z Derrickiem Whitem. Młody guard ma się nadal rozwijać pod okiem trenera Gregga Popovicha. Dogadał się ze Spurs w sprawie 4-letniego kontraktu za 73 miliony. 

Bardzo ważny sezon czeka za to Lonzo Balla (New Orleans Pelicans), Jarretta Allena (Brooklyn Nets) oraz Johna Collinsa (Atlanta Hawks). Żaden z tych graczy nie doszedł ze swoimi ekipami do porozumienia przed deadlinem, a to oznacza, że wszyscy trafią na rynek wolnych agentów latem 2021 roku. W związku z tym, że będą zastrzeżonymi wolnymi agentami, ich zespoły mogą wyrównać każdą ofertę, jaką otrzymają. By była ona jak najwyższa, panowie muszą zbudować swoją wartość.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj