NBA: Drummond niezadowolony z atmosfery w Cleveland

9
5749

Środkowy Cleveland Cavaliers – Andre Drummond – ma być niezadowolony z atmosfery, która panuje w jego nowym miejscu pracy.

Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze The Athletic, którzy donoszą, że Drummond powiedział kolegom z zespołu, że sytuacja w Cleveland jest gorsza niż w Detroit. Drummond został wytransferowany dwa tygodnie temu do Ohio w zamian za Johna Hensona, Brandona Knighta i wybór w pierwszej rundzie draftu.

Środkowy przyznał, że atmosfera, która będzie panować w klubie będzie miała kluczowe znaczenie przy planowaniu przyszłości. Drummond ma na przyszły sezon opcję zawodnika wartą 29 milionów dolarów. Niepewna sytuacja z kontraktem była przyczyną tak niskiej ceny centra. Pistons nie byli pewni, czy Drummond chce przedłużyć umowę, w podobnej sytuacji znaleźli się Cavaliers.

Zarząd Cavs pożegnał się z pierwszym trenerem – Johnem Beileinem – po niecałym roku współpracy. Jego miejsce ma zająć J.B. Bickerstaff. Beilein został sprowadzony z Uniwersytetu w Michigan. Miał pomóc Cavs w odbudowie, ale nie podołał oczekiwaniom.

Z bilansem 14-40 Cavaliers to aktualnie najgorsza ekipa Konferencji Wschodniej. Cleveland meldowali się w Finałach NBA cztery razy z rzędu, w latach 2015-2018. Niestety dla zespołu z Ohio, nie może się on odnaleźć w rzeczywistości bez LeBrona Jamesa.

Pomimo wygrania mistrzostwa w 2016 roku, trener Tyronn Lue został zwolniony już na początku zeszłego sezonu. Ostatecznie Cavs minione rozgrywki skończyli z bilansem 19-63. Zwolnienie Beileina oznacza, że Cavs będą mieli czwartego trenera w przeciągu zaledwie dwóch lat.

Drummond to dwukrotny uczestnik Meczu Gwiazd. Jest na dobrej drodze po czwarty z rzędu tytuł najlepiej zbierającego zawodnika ligi. W obecnych rozgrywkach osiąga średnie na poziomie 17.7 punktów i 15.8 zbiórki na mecz.

Z Drummondem, Kevinem Lovem, Collinem Sextonem i Dariusem Garlandem Cavs mają potencjał, aby nie być czerwoną latarnią swojej konferencji. Pod odpowiednim trenerem mogliby powalczyć nawet o coś więcej.
9 KOMENTARZE

  1. z Collinem „nigdy nikomu nie podam” Sextonem to na pewno daleko dojdą 🙂 taka sama sytuacja jak w NYK, każdy gra pod siebie i swoje staty. Dopóki trener tego nie ogarnie nie ma szans na poprawę gry i lokaty.

  2. Nie ma Lebrona to i nie ma Cleveland. Dopóki nie trafi im się zawodnik podobnej klasy to pierwsza runda PO będzie sukcesem.

  3. Drummond chce trafić do jakościowej organizacji, ma dość syfu i braku kompetencji. On o tym wie, my o tym wiemy, on nie może o tym mówić, a my tak. Przypadek podobny do Cousinsa choć w SAC trenerów przewijało się jeszcze więcej. Życzę mu żeby trafił tam gdzie będą potrafili z niego skorzystać no i żeby podobnie jak w przypadku Boogiego, gdy już to się stanie, nie pojawiły się kontuzje.

  4. biznesowo ciekawe jak to przemyśli Andre z agentem, ma 26lat, nie znamy realnej wartości, przedłużenie na 1 rok w kiepskiej pracy = 29mln usd brutto. może jednak warto dopracować i mając 28lat spróbować coś sportowego, możliwe, że za mnieszczą kasę…

  5. Jak go znam zapewne jutro pojawi się sprostowanie, że nic takiego nie powiedział. Trafił można powiedzieć fatalnie ale nikt inny w lidze go nie chciał z tym jego 29 mln za następny sezon. Fakt, że w Detroit zarobił już grubo ponad 100 baniek (brutto) czyni z niego bogacza ale nie wierzę, ze nie wykorzysta opcji w kontrakcie. Tego też obawiali się w Pistons i dlatego go oddali za czapkę gruszek. Dre jest hegemonem pod koszem, liderem zbiórek od lat, statystyki d-d itd ale jak to się przekłada na wyniki i sukcesy drużyny? Dodajmy do tego, że nie ma charyzmy, pomimo wielkich rozmiarów nie potrafi walczyć, jest raczej typem pomocnika dla innych. Owszem, poszedł do przodu z rzutem, zwłaszcza wolnym. Plus, że ma dopiero 26 lat, kontuzje jakoś do tej pory go omijały poza drobnostkami. Mimo wszystko przemęczy się w Cleveland jeszcze rok, nie wierzę że ktoś może mu zaoferować więcej niż 15-18 mln za sezon.

  6. Zawsze zaskakuje mnie gotowość do zwalniania trenerów, najgorszych sportowo i najgorzej zarządzanych klubów w NBA. Moim zdaniem nie mają zestawu na nic więcej. Kilka rozpoznawalnych nazwisk, które nigdy nie zapewniały wyniku. Analogiczna sytuacja do ruchów Knicks.

  7. A jeśli pan Andre jest niezadowolony ze swojego położenia, to może poszukać o połowę niższego kontraktu w liczącej się drużynie, nie widzę przeszkód. Podobną szansę miał Love, ale love do pieniędzy udupiły go w Cleveland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here