Rick Carlisle ma bardzo interesujący pomysł w kontekście wykorzystania swojego nowego utalentowanego gracza. Luka Doncić dołącza do NBA jako jedna z najbardziej obiecujących gwiazd pokolenia. Swoją przygodę z ligą najprawdopodobniej rozpocznie od gry na pozycji silnego skrzydłowego. 


Luka Doncić na wszystkich w Dallas zrobił już ogromne wrażenie. Zespół trenuje ze sobą od dłuższego czasu i koledzy z drużyny mieli okazję przekonać się o skali talentu, jakim dysponuje ich nowy kolega. Zobaczymy, jak Doncić odnajdzie się w trudnych warunkach intensywnego meczu, zwłaszcza w defensywie. Nie powinniśmy mieć jednak żadnych wątpliwości co do tego, iż będzie graczem, który uczyni grę Dallas Mavericks znacznie płynniejszą. Tego właśnie oczekuje trener Rick Carlisle.

Ostatnie doniesienia z obozu Mavs mówią o ciekawym pomyśle trenera. Zespół rozpocznie sezon piątką: Smith Jr, Matthews, Barnes, Doncić, Jordan. W tym zestawieniu Luka jest ujęty jako ultra-nowoczesny silny skrzydłowy. To tylko kolejny przykład, że pozycje w NBA nie mają już tak ogromnego znaczenia, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Gra na czwórce będzie dla Doncicia sporym wyzwaniem, bo stanie w szranki z naprawdę silnymi rywalami. Jednak według Carlisle’a – to środek, by wykrzesać z nowego gracza maksimum możliwości.

Oczywiście przesunięcie Doncicia na czwórkę oznacza, że Dirk Nowitzki będzie rozpoczynał mecze z ławki rezerwowych. Żywa legenda Mavs nie ma z tym żadnego problemu. Poza tym sam dostrzega talent, jakim dysponuje Słoweniec, więc bardzo chętnie dopasuje się do roli. – Już gdy ściągnęliśmy DeAndre to miałem świadomość tego, że będę wychodził z ławki rezerwowych – przyznał Niemiec przy okazji dnia dla mediów Mavericks.

Chodzi jednak o coś więcej. Jestem gotów na każdą rolę, jeśli ta pozwoli nam wygrywać. Trener Carlisle udowodnił już, że spróbuje wszystkiego, co może przynieść korzyści – dodał. To bardzo ciekawy eksperyment, któremu będziemy się przyglądać z wypiekami na twarzy. Tym bardziej, że chodzi o młodego koszykarza, który zdaje się być poukładanym młodym człowiekiem, świadomym wyzwania, jakiemu wkrótce stawi czoła. Powinien bardzo szybko zaskarbić sobie zaufanie i sympatię całego Dallas.

NBA: Butler dostał zwolnienie
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pat83
Pat83
24 września 2018 09:22

Powinni Deandre zrobić pointem, a Luka na centra jako grający trener- menager. Jak sie bawić to na całego!

tomi69
tomi69
24 września 2018 10:52

Ostatecznie chyba jednak pójdą w to co dało Słowenii mistrzostwo na Eurobaskecie,gdzie Luka grał jako druga jedynka z pozycji rzucającego.Wówczas Matthews trafi na trójkę a Barnes na czwórkę.I tak ma to średnie znaczenie,bo przy obecnej wymienności pozycji każdy gra wszędzie.A Dirk jako siła z ławki to też „gute idee”.Na papierze wygląda to dobrze-fizyczna ale też utalentowana pierwsza piona plus sprytni emeryci z dobrym rzutem(Dirk,Barea,Harris) z ławy.Będzie z tego PO.

cormac
cormac
24 września 2018 11:34
Odpowiedz  tomi69

MOŻE być PO, ale nie musi. Wiadomo co będzie kluczowe – zdrowie. Dirk, Matthews, Smith to dość kontuzjogenni gracze, wątpię żeby zaliczyli 82 mecze. Do tego Luka może mieć spore problemu z fizycznością rywali.

tomi69
tomi69
24 września 2018 15:59
Odpowiedz  cormac

Masz rację z tym że”nie musi”.Na Zachodzie wszyscy(może poza Kings)mają”papiery”na PO.Ale ja wierzę w Mavs. Jak Luka zwącha się z DJ-em to będzie nowe lob city.Do tego solidny Matthews,szalony Barea,rozwojowi Smith i Barnes no i Dirk na deser.Będzie ok.

Olimpijczyk Specjalny
Olimpijczyk Specjalny
24 września 2018 15:26

Oby nie. Jestem fanem jego IQ i pewności w grze, ale na „4” w NBA niestety Go zdemolują. Obecnie za słaby fizycznie. Za 2-3 lata może na trójce. Nawet Barnes jest za słaby na czwórkę.