Bohaterem wymiany miedzy Pelicans i Lakers był oczywiście Anthony Davis. W tej transakcji z Los Angeles odeszli tacy zawodnicy jak: Lonzo Ball, Josh Hart czy Brandom Ingram. Z młodego trzonu zespołu, u boku LeBrona został Kyle Kuzma, dlaczego on?


Kuzma został w Lakers i będzie ważnym punktem swojej drużyny, z Davisem, LeBronem i Dwightem Howardem w składzie. Podczas ostatniego sezonu zagrał w 70 meczach i wiele osób zwróciło uwagę na jego rozwój oraz wciąż spory potencjał.

Zdobywał średnio 18,7 punktu na mecz, dodając do tego 2,5 asysty oraz 5,5 zbiórki. Jednym z jego największych mankamentów był rzut jednak zza łuku. Skuteczność na poziomie 30% w przypadku takiego zawodnika jest poniżej oczekiwań.

Na temat reprezentanta Lakers wypowiedziała się jedna z największych gwiazd tego klubu – Kobe Bryant. Wskazał, co tak naprawdę zadecydowało o tym, że Kuzma pozostał w zespole.

Prawdopodobnie jego wszechstronność. Mają zawodników, którzy są świetni w każdym aspekcie gry. Dotyczy to zarówno formacji ofensywnej, jak i w defensywnej. Ma potencjał, by być świetnym obrońcą. To prawdopodobnie jedna z kilku rzeczy, na które spojrzeli w klubie. Zdolność rzutowa, umiejętność dzielenia się piłką, zebrali to wszystko razem i dlatego podjęli taką, a nie inną decyzję – stwierdził Kobe.

Kuzma nie pojechał na tegoroczne mistrzostwa świata z powodu urazu kostki, lecz nie stracił całego okresu przygotowawczego i jak sam twierdzi, był on bardzo solidny w jego wykonaniu.

Sumiennie przepracowałem tegoroczny offseason. Skupiłem się na wielu aspektach, nad rzutem, nad sylwetką, by być w jak najlepszej formie. Chcę udowodnić ludziom, że jestem wystarczająco dobry, by występować w tym zespole i w tej lidze – podkreśla zawodnik.

Ostatni sezon w wykonaniu Lakers nie był udany, miejsce poza pierwszą ósemką, czyli brak gry w play-offach. Zupełnie przebudowany zespół z LeBronem i Davisem na czele, za cel obierze nie wejście do fazy pucharowej, lecz walkę o mistrzostwo. Czy Kuzma podoła wymaganiom w nowym sezonie i udowodni, że słusznie został w Lakers?

NBA: Mistrzostwo dla Rockets teraz, albo nigdy?

7 KOMENTARZE

    • no tak się znasz ,Ball świetny obrońca,przegląd pola,dobry w kontrataku,jedynie słaby rzut(do tej pory) ale dobrze pisać dyrdymały i powtarzać coś ,co się gdzieś zasłyszało ,przeczytało od innych ,”mondrych”

    • Kuzma na dzisiaj >>>>> od Balla ale zgadzam się że Lonzo ma wielki potencjał, jak całkiem odetnie się od ojca, załatwi sobie porządne buty i nie będzie łapał tylu urazów to może być z niego bardzo solidna jedynka

    • Dokładnie, chciałbym też coś przeczytać o Utah Jazz, Indianie czy Denver a nie tylko cały czas Lakersi z LBJ albo Houston z panem Brodą !!

  1. Cała organizacja Lakers chcieli Davisa i go maja. Dużym kosztem ale co zrobić. Czemu Kuzma został, coś wnosil do gry, dobry obrońca z rzutem do poprawy. Może jedyny się nie obraził jak chcieli go wytranaferowac? Jak się patrzy co wypisuje Ball to jednak nie daleko pada jabłko od jabłoni. Każda ze stron będzie zadowolona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here