Prezydent Toronto Raptors – Masai Ujiri – powiedział w wywiadzie dla TNT, że jego stosunki z byłym trenerem Raptors – Dwanem Casey’em – są już całkiem dobre. Nie może jednak powiedzieć tego samego o relacji z DeMarem DeRozanem, który wciąż ma do niego żal za wydarzenia sprzed kilkunastu miesięcy.


Ujiri pierw zwolnił trenera, a później oddał do San Antonio Spurs DeRozana, w zamian za Kawhi’a Leonarda. – To nie jest łatwe. To nigdy nie jest łatwe jeśli masz w sobie choć trochę empatii. Nigdy nie zapomnę dnia, w którym zwolniłem Casey’a, to była niesamowicie trudna decyzja. Wiele razy rozmyślałem nad sensem tej decyzji. Dwane to świetny trener i jeszcze lepszy człowiek – powiedział Ujiri.

Jeśli chodzi o DeMara… Byłem wtedy w hotelu, przez kilka godzin w nocy chodziłem wokół niego, zastanawiałem się co zrobić. Musiałem zebrać w sobie siłę, aby wykonać ten decydujący telefon. Nigdy tego nie zapomnę – kontynuował Ujiri.

Od sweepu, jaki zafundowali Raptors zawodnicy Cleveland Cavaliers w półfinałach konferencji wschodniej, do odejścia Leonarda do Los Angeles Clippers minęło 14 miesięcy. W tym czasie Ujiri zwolnił trenera, wytransferował gwiazdę zespołu oraz wygrał pierwsze w historii klubu mistrzostwo NBA. Jak sam przyznał – był to dla niego prawdziwa sinusoida emocjonalna.

Wydaje mi się, że z Dwanem jesteśmy z powrotem w dobrych stosunkach. Z DeMarem jest gorzej. Przed nami jeszcze sporo pracy, aby odzyskać utracone zaufanie. Taki jest ten świat, musimy podejmować trudne decyzje.

Ujiri przyznaje, że nie było mu łatwo, ale taki jest biznes. Twierdzi jednak, że gdy zawodnik odchodzi w trakcie wolnej agentury, to klub stawiany jest w trudnej sytuacji. – Przeżyłem to wszystko, jest mi to dobrze znane. Było mi podobnie przykro, kiedy musieliśmy oddać Rudy’ego Gay’a, ale ostatecznie wyszło nam to na dobre. Z Leonardem stworzyliśmy inny typ relacji i do dziś żyjemy w przyjaznych stosunkach – zakończył Ujiri.Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Podawacz Ręczników Podawaczowi Ręczników
Podawacz Ręczników Podawaczowi Ręczników
15 kwietnia 2020 15:45

DeRozan może się gniewać do końca życia, ale fakty są takie, że to był jeden z najlepszych ruchów w historii NBA a na pewno najlepszy w historii Raptors. Ten transfer dał Dinozaurom pierwszy tytuł! I to w tym samym sezonie. Z DeRozanem, by tego na 90% nie zrobili. Pokazał w Spurs jak Jego umiejętności (jest solowo super zawodnikiem) przekładają się na wyniki zespołu.