Już kolejnej nocy z najlepszą ligą świata, Sacramento Kings przyjadą do Nowego Orleanu na starcie z lokalnymi Pelicans, czyli nową drużyną byłego centra Kings – DeMarcusa Cousinsa. Zawodnik pytany o nadchodzący mecz robił wszystko, co w jego mocy, by uniknąć kontrowersyjnych komentarzy.


Center opuścił Sacramento Kings przeszło miesiąc temu, przy okazji zamknięcia zimowego okienka transferowego. Generalny menadżer zespołu – Vlade Divac wyszedł z założenia, że za dwa lata od tego transferu Kings będą lepszą drużyną bez środkowego w rotacji. Za centra ściągnęli do siebie Buddy’ego Hielda. Ten w opinii właściciela drużyny – Vivek Ranadive’a ma potencjał na miarę Stephena Curry’ego. O tym się dopiero mamy przekonać.

Kolejnej nocy Kings pojawią się w Smoothie King Center – nowym domu DeMarcusa Cousinsa. Pels wygrali siedem z ostatnich dziesięciu meczów, ale nie liczą się w walce o awans do fazy posezonowej. Zawodnik pytany o nadchodzące starcie, zachował bardzo dyplomatyczną formę. – Będzie to dla mnie kolejna szansa na to, by wyjść na parkiet i walczyć o zwycięstwo – mówi. Po chwili rozmowy z dziennikarzami, DMC otworzył się nieco bardziej podkreślając, że dobrze będzie zobaczyć znajome twarze z Sac-Town.

Podobało mi się tam – kontynuuje. – Rozwinąłem wiele kontaktów. Dobrze będzie zobaczyć chłopaków. […] Ale mówiąc poważnie – to dla mnie po prostu kolejna szansa, by powalczyć. Tak do tego meczu podchodzę – dodał. DMC z Kings spędził sześć i pół sezonu. Latem tego roku miał podpisać 5-letnie przedłużenie za 200 milionów dolarów. Inaczej do sprawy podchodzi trener Alvin Gentry. Doskonale zdaje sobie sprawę, że dla jego środkowego nie będzie to „po prostu kolejny mecz”.

Oni to sobie wmawiają, ale to nigdy nie jest po prostu kolejny mecz – twierdzi szkoleniowiec. – Tak samo jest w przypadku trenerów. Zawsze chcesz pokonać zespół, z którego wcześniej zostałeś zwolniony. Taka jest natura człowieka – podpowiada Gentry. Cousins dodaje mimo wszystko, że nie uczyni z tego meczu osobistej vendetty. – Byłbym egoistą, gdybym wyszedł na parkiet i chciał rozegrać to wszystko po swojemu – kończy wysoki Pelikanów.

Cousins rozegrał dla swojego nowego zespołu 14 meczów, w trakcie których notował na swoje konto średnio 27,8 punktu, 10,6 zbiórki, 4,8 asysty, 1,3 bloku i 1,4 przechwytu.

NBA: Nieprzyznane faule w meczu Pistons – HeatSubscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jehowy
Jehowy
31 marca 2017 15:10

Wytransferowali go, bo był niewygodny i miał ciętą gadkę a teraz nagle się pilnuje żeby nic nie skomentować. Jakiś bezsens.

lOrdmOri
lOrdmOri
31 marca 2017 18:33
Odpowiedz  Jehowy

Żaden bezsens tylko profesjonalne podejście do sprawy(aż sam nie wierzę że to piszę -przecież to jest DMC?)Życzę mu aby rozegrał najlepszy mecz sezonu.Zemsta bywa słodka.

Jehowy
Jehowy
1 kwietnia 2017 10:35
Odpowiedz  lOrdmOri

I stało się 😀