To była jedna z najbardziej zaskakujących decyzji off-season. Montrezl Harrell zmienił drużynę, ale nie zmienił miasta. Los Angeles Lakers przechwycili jedną z kluczowych postaci LA Clippers, a wiele sprowadziło się do tego, że po prostu bardziej im na koszykarzu zależało. 

Po trzech sezonach spędzonych z Los Angeles Clippers, Montrez Harrell podjął decyzję, która w innych okolicznościach sprowadziłaby na niego gniew całego otoczenia. Wszyscy jednak wiedzieli, że w obozie Los Angeles Clippers dzieją się niepokojące rzeczy i prędzej czy później miało dojść do implozji. Harrell mógłby kontynuować swoją karierę w drużynie Tyronna Lue, ale okazało się, że znacznie więcej uwagi poświęcili mu rywale zza miedzy. 

Już w pierwszych minutach off-season, Los Angeles Lakers dali Harrellowie jednoznacznie znać, że bardzo chcieliby go włączyć do swojego składu. Tymczasem Clippers podobnych chęci nie wyrazili, albo przynajmniej w niewystarczająco stanowczy sposób. Montrezl nie zastanawiał się długo, nie chciał marnować szansy na zbudowanie ciekawej historii u boku LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa. Ciężko tu mówić o “zdradzie”, bo LAC ostatecznie sami się o to prosili. 

Nadal mam ogromny szacunek do całego zespołu Clippers, ale czy zależało im na moim powrocie? Odnoszę wrażenie, że nie bardzo – przyznał w pierwszej rozmowie po podpisaniu kontraktu z Lakers. Z nową drużyną związał się na dwa lata i w rotacji zastąpi Dwighta Howarda. Lakers są postrzegani w kategorii zwycięzców dotychczasowego off-season. Zbudowali zespół, która może zagwarantować trenerowi Frankowi Vogelowi jeszcze więcej jakości.

Gdy grałem dla Clippers, zawsze dawałem z siebie absolutnie wszystko – mówi dalej Harrell. – To samo będę robił ubierając koszulkę Lakers. […] Nie jest trudno być częścią komplementarną dla tej drużyny, gdy masz takie dwie supergwiazdy. Ich osiągnięcia mówią same za siebie. Nie sądzę, by adaptacja zajęła mi dużo czasu – kończy. W 63 meczach poprzedniego sezonu, wychowanek Louisville notował średnio 18,6 punktu, 7,1 zbiórki i 1,1 bloku trafiając 58 FG%. 

1 KOMENTARZ

  1. Kajzerek uwaga! Darmowa lekcja.

    Gdy grałem dla Clippers, zawsze dawałem z siebie absolutnie wszystko – mówi dalej Harrell. – To samo będę robił ubierając koszulkę Lakers

    Ubierać to można choinkę lub sweterek we wstążkę.
    W koszulkę można ubrać się, jeśli masz wstręt do czasowników zwrotnych (sprawdź co to takiego), użyj słowa założyć w odpowiedniej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj